9 запитань та відповідей

9 запитань і відповідей про #БІБЛІОТЕКА та ArtLab

 

Хто ми?

Ми офіційно називаємося Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей м. Києва.

Це довга назва, а #БІБЛІОТЕКА — коротка, яка допомагає вписуватися до формату сучасних інтернет-месенджерів та соцмереж. Ми перш за все — класична дитяча бібліотека із майже столітньою історією, багатим книжковим та мультимедійним фондом, ігровою зоною для найменших та двома зонами відпочинку для старших 🙂

Є комп’ютерний клас і безкоштовний Wi-Fi (приходьте, і ми поділимося паролем). А ще у нас є ArtLab, але про це читайте далі.

Вашу бібліотеку названо на честь Тараса Шевченка. Що це означає?

Назва на честь Тараса Григоровича Шевченка засвідчує традицію, яку ми не тільки прагнемо продовжити й зберегти, а й залучити до неї Вас, наші шановні читачі. Великий Кобзар є чи не найкращим уособленням гармонійного поєднання книг і літературної творчості з іншими видами мистецтва.

А наша #БІБЛІОТЕКА від самого часу заснування прагнула поєднати класичну книгозбірню та найрізноманітніші творчі експерименти. Ще далекого 1919 року український поет Павло Тичина посприяв тому, щоб із книжкового фонду та приміщення на тодішній київській околиці поблизу Володимирського ринку створили нашу бібліотеку (на #проспектПеремоги25а вона переїхала пізніше).

Разом із своїм другом та однокурсником семінарії Григорієм Верьовкою вони організували самодіяльний хор, який одразу почав працювати з молоддю — учнями, студентами, робітниками залізниці. Тепер складно сказати напевне, але ймовірно, Павло Григорович клопотав про присвоєння імені Тараса Шевченка не просто так, а заради успішної концертної діяльності їхнього з Григорієм Гуровичем музичного колективу.

“Самодіяльний хор бібліотеки ім. Тараса Шевченка” – трохи задовга назва, але її можна скоротити і стати (самодіяльним) хором Тараса Шевченка!

Чому мені варто стати читачем #БІБЛІОТЕКА?

Книжки та інші носії інформації, які зберігаються на наших полицях, потрібні не тільки для того, щоб написати обов’язковий реферат для школи. У нас є чимало таких книжок, які дуже хочеться купити і поставити на поличку в своїй кімнаті.

А тепер уяви на хвильку, що стане з книжковою поличкою, якщо купити всі цікаві книжки, що є у нас, і розмістити їх у себе? А що станеться з кишеньковими грошима та сімейним бюджетом після такої покупки?

Отже, бути читачем #БІБЛІОТЕКА означає збереження меблів та скарбничок. Крім того, так можна уникнути гіркого розчарування, якщо книжка, що її так хотілося придбати, виявиться нецікавою.

А чи є у #БІБЛІОТЕКА цікава книжка для мене?

#БІБЛІОТЕКА — не лише стелажі з книжками, а й потужний інструмент пошуку, що називається бібліотечний каталог.

Читачі старшого віку, твої батьки або дідусь із бабусею звикли, що бібліотечний каталог — це така шафа з маленькими, але важкими шухлядками, в які вкладено картки з назвами книжок.

У нас така шафа теж є, але нею користуються тільки бібліотекарі. А читачі мають змогу користуватися значно потужнішим інструментом — електронним каталогом. Завдяки йому можна знайти цікаву книжку ще до приїзду у #БІБЛІОТЕКА!

У мене вдома є комп’ютер з інтернетом, в якому багато інформації. Для чого мені ще їхати до #БІБЛІОТЕКА?

Є така річ як авторське право. Наприклад, існує велика ймовірність, що нової цікавої книжки, яку бачив у магазині та у друзів, нема у безкоштовному доступі у Мережі. Чому так? Усе дуже просто! Люди, які її писали, ілюстрували та видавали, не зможуть отримати тоді зарплату за свою працю. Тому вони слушно вважають, що коли читачі й справді цінують їхню працю, то мають заплатити за неї.
Але не засмучуйтеся — є добра новина! Наша #БІБЛІОТЕКА заплатила всім цим людям замість тебе, і наші книжки можна брати й читати безкоштовно. З єдиною умовою — потрібно виконувати Правила користування.

Як довго я можу читати бібліотечні книжки?

Книжки, записані на формуляр, необхідно повернути через 14 днів. Якщо двох тижнів замало для прочитання, термін можна продовжити. У цьому випадку потрібно прийти або зателефонувати до нас у #БІБЛІОТЕКА за номерами 044 236 04 30 (відділ літератури для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку) та 044 236 21 19 (література для підлітків і дорослих).
Якщо взята в бібліотеці книжка читається важче й повільніше, ніж ти сподівався, не відкладайте її у далеку шухляду вдома. Краще прийдіть до нас, здайте її і оберіть собі іншу, яка читатиметься легше!

Чи швидко у бібліотеці з’являються нові книжки?

Звісно, не так швидко, як нам хотілося б, але новинки 2017 й частково 2018 року вже на наших полицях.

Ми повсякчас докладаємо максимум зусиль, аби новинки і найцікавіші книжки сучасності якнайшвидше з’являлися у фонді ЦБ.

ArtLab — що це і для чого?

ArtLab — це гуртки освітнього (англійська мова) та мистецького (живопис, графіка, створення декору, ліпка з пластиліну) спрямування.

Всі заняття безкоштовні, проте треба буде приносити з собою необхідні матеріали для творчості (папір, олівці, пензлі, фарби, пластилін). Більше про це розкаже керівник гуртка під час пробного заняття.

ArtLab — це систематичні заняття в гуртках?

Не тільки. Це й участь у виставках на локації #БІБЛІОТЕКА та за її межами.

Також це можуть бути тематичні екскурсії або й просто можливість знайти партнера, щоб пограти в “УНО” або яку-небудь іншу цікаву настільну гру.