Відкриття виставки книжок з колекції Silent Books, організованої за сприяння Посольства Швейцарії в Україні

В понеділок 17 вересня о 16:00 відбулося відкриття виставки мандрівної колекції книжок Silent Books в арт-просторі Центральної бібліотеки ім.Т.Г.Шевченка для дітей м.Києва, яка триватиме до 20 жовтня.

Silent Books — історії в картинках для дітей, які розмовляють різними мовами.
Міжнародний проект “Мовчазні книжки: зі світу до Лампедузи й назад” стартував у 2012 році в Італії за сприяння Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY і був присвячений створенню бібліотеки для дітей біженців.

У Центральній бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка для дітей м.Києва буде презентовано вже колекцію Silent Books 2015 року. Раніше її представили на Книжковому Арсеналі.

Основна ідея цього проекту — дати читачеві розуміння історії, культури, незалежно від його походження чи мови. Усе почалося на Лампедузі, острові на півдні Італії, куди прибуло багато біженців. Така ситуація спонукала до пошуку нових рішень, а згодом це отримало відгук в інших країнах. “Мовчазні книжки” відкривають швидкий шлях до нової мови і викликають бажання читати.

За допомогою Silent Books можна навчатися, розвивати креативне і критичне мислення, знайомитися з важливим суспільними, культурними процесами в суспільстві й проблемою мігрантів.

“Вперше зібрали понад 110 книжок із 20 країн світу. Оскільки не в кожній країні видають книжки-картинки зовсім без слів. Їх було складно знайти. Друга колекція 2015 року була меншою. Однак видання таких книжок зростає, тому в 2017 році бібліотека збільшилась, вдалося зібрати 79 книжок. Критерії прості: це має бути книжка з ілюстраціями дуже високої якості. Книжка має приносити задоволення, викликати емоції. Теми не обмежені — розваги, складні теми. Ці книжки спонукають думати про те, що переживають мігранти і співпереживати їм. Коли ми дивимось новини або читаємо газету, у нас не виникає особистого зв’язку й співучасті”, – розповідає Евелін Арізпе, старша викладачка Університету Глазго, провідна фахівчиня з дитячої літератури та читання, експертка IBBY.

СПІКЕРИ на відкритті виставки:

Яна Біленко — директор Центральної бібліотеки ім.Т.Г.Шевченка для дітей м.Києва.
Сімон Піду — заступник Глави Місії Посольства Швейцарії в Україні.
Діана Попова — директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.
Вікторія Муха — голова Постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики
Оксана Корніцька — керівник культурних проектів Посольства Швейцарії в Україні.

Захід цікавий видавцям, ілюстраторам, дослідникам візуального наративу, усім, хто цікавиться новими формами сторітелінгу, також широкому загалу читачів, авторів, бібліотекарів, педагогів, літературознавців та мистецтвознавців.

На виставці представлено 52 книжки з близько двадцяти країн світу.

Виставка колекції “Мовчазні книжки” IBBY 2015 стала можливою завдяки підтримці Посольства Швейцарії в Україні.

Офіційне відкриття відбудеться 17 вересня о 16:00.

Виставка триватиме з 17 вересня до 20 жовтня 2018 року.
Відповідно до графіку роботи бібліотеки.
Вхід вільний.

Адреса: м.Київ, просп.Перемоги, 25А.

АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ: https://docs.google.com/forms/d/1HM4U_KQmY1h-urOwWY78E_tpsmhR4fDDKwuLVmvWvLM/edit

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Катерина
відділ координування культурно-освітніх проектів та інформаційного наповнення
098 66 11 833
katia.zajceva11@gmail.com