«Як кіт моркву рахував» - художня виставка Аліси Герман

1 лютого о 15:00 у рамках проекту “Митець incognito” в арт-просторі бібліотеки відкривається виставка художниці Аліси Герман “Як кіт моркву рахував” у техніці петриківського розпису. У рамках відкриття виставки художниця проведе майстер-клас.

 

“Усі картини присвячені моєму улюбленцю, сірому пухнастику – шотландському коту Філіпу. Філя займається розслідуванням зникнення власної шерсті. Кіт став на деякий час Філіпом Холмсом. Він потоваришував із мишками, які увесь час допомагали йому у розслідуванні. Навчився писати літери, складати речення, ставити розділові знаки, навіть розробив власну абетку! А ще він нарешті навчився рахувати за допомогою мишенят. І це все він робив одночасно із викраденням їжі, кусанням бабусі та підмальовуванням моїх картин”, – розповідає тринадцятирічна художниця Аліса Герман.

Знайомство з петриківським розписом відбулось у 2012 році на заняттях з живопису в київському Будинку дитячої та юнацької творчості. В 2015–2016 роках Аліса продовжила навчання в галереї «Соборна» й одночасно займалася у творчій майстерні народного декоративного розпису Олени Скицюк. З 2017 року є ученицею Школи петриківського розпису імені Марфи Тимченко, що знаходиться у галереї «Світлиця» при Музеї Івана Гончара в Києві.

У 2016 році внесена до Книги Рекордів України як наймолодша художниця петриківського розпису у рамках VІІІ Міжнародної «Виставки без кордонів» – Inshe ART «Весна Красна».

Виставка в арт-просторі бібліотеки стане 20 персональною виставкою художниці у техніці петриківського розпису.

Художні роботи Аліси Герман надруковані у міжнародних каталогах «New Fases in Art — 2017», «Сhild Art — 2017», «Folk Ukraine 575 художників — 2017», «New Fases in Art — 2018». Ілюстрація «Найкраща школа» увійшла до збірки патріотичної поезії «Україна починається з тебе» (2017).

Аліса Герман і сама пише дитячі оповідання та казки, ілюструючи їх власними малюнками у техніці петриківського розпису. Серед її творів «Очеретяний дивосвіт» (2016), «Морські розбишаки» (2017), «Котикові справи». Оповідання «Бобри» було надруковано у газеті «Літературна Україна», а казка «Котикові справи» — у канадському Міжнародному літературному альманасі «Порт-Фоліо». Крім того, вона дописує статті у часопис літературно-меморіального музею ім. М. Т. Рильського.