Завдяки чарівному перу Маленька Мавка змогла піднятися настільки високо, що побачила звідти всю земну кулю і космос із зірками. Заворожена цією красою, вона все одно сильно злякалася – як звідти вона зможе потрапити назад, додому? Для такої малесенької істоти на пір’їні, яку несе вітер, повернення на Землю – дуже велике випробування. Але ця пригода таки мала щасливе завершення. Той, Хто створив усе живе на світі, тихо сказав: “Тепер, Мавко, Земля – це твій дім”. Після цього перо із малою мандрівницею м’яко спустилося на берег прозорого озера…
Цю притчу про те, як маленьким дітям увійти у великий світ і не боятися його небезпек, прочитав нашим найменшим читачам-дошкільнятам автор – письменник, видавець, директор видавництва “Час майстрів” Олег Симоненко. З ним легко й відверто ділилися роздумами на цілком дорослі теми. Наприклад, про те, що ми хочемо дізнатися, читаючи книжки. Спектр міркувань виявився дуже широким – від зацікавлення пригодами та долею персонажів до знань про те, як влаштовано Землю і Всесвіт 🙂 Не менш цікаво виявилося роздумувати над питанням – для чого ми живемо? Чи тільки для того, щоб їсти і спати? І тут виявилося, що крім сну та їжі є ще дуже багато вартих уваги речей, і що їх більше, то цікавіше жити на світі…
23 квітня – це одна з “книжкових” дат, Всесвітній день книги та авторського права, який щороку відзначається разом із днем народження Вільяма Шекспіра. Тому було цілком доречним поговорити також і про книжки. Що цікавіше – читати книжку чи гратися на смартфоні, запитав Олег Симоненко. Але з’ясувалося, що для найменших так питання зовсім не стоїть – їм цікаві і книжки, і віртуальні ігри. Хтось зауважить, що їм поки що читають книжки дорослі – батьки та вихователі, і повноправними читачами вони стануть лише згодом. Та все ж це дає надію, що з книжною мудрістю, яскравими героями та пригодами вони в своєму житті не розминуться…