БІБЛІОТЕКА радить: #ПершаКнижкаПісляКарантину

Макс Кідрук – один з небагатьох поки українських авторів, який вступив у бій за свого читача й з честю виграв його. На відміну від багатьох колег по перу, він заробляє на життя виключно зі своєї літературної праці. За його власним зізнанням, заради цього йому довелося запровадити жорстку самодисципліну й складати плани на рік. Письменницька праця вимагає збалансованого тайм-менеджменту, і тоді часу вистачить на все – на писання, редагування, роботу з бета-рідерами та консультантами з різних сфер знань, зустрічі з читачами та журналістами, а також на подорожі по всьому світу. Чому Макс Кідрук вважає подорожі не дозвіллям, а необхідним елементом творчого процесу, збагне кожен, хто прочитає бодай один його роман та оцінить, наскільки реалістично змальовані локації у ньому – байдуже, чи це рідне місто письменника Рівне, Київ, де минула його студентська молодість, Париж чи пустеля Атакама в Південній Америці.

Макс Кідрук досконало опанував секрети великої прозової форми й пише свої романи без найменшого страху здатися читачеві занудним через надзвичайно глибоке занурення до теми або шокуючим – через старанно прописані натуралістичні подробиці. Він узагалі поводиться із своїм читачем здебільшого негуманно – щоразу переносить його в такі кошмари, які й не снилися нікому. Єдиний надія на вихід з них – продовжувати читати. Тому щоразу так трапляється, що всі плани на найближчі три-чотири дні летять шкереберть, щойно візьмеш до рук якусь із книжок Макса Кідрука. Переконайтеся, що так буває – завітайте до БІБЛІОТЕКИ після карантину!

Макс Кідрук. “Жорстоке небо” (2014)

Роман “Жорстоке небо” – третій за рахунком технотрилер Кідрука, адже до 2012-го він писав виключно тревелоги – щоденники своїх подорожей до екзотичних країн. Твір народився з любові до авіації, до надзвичайно складних і драматичних загадок, пов’язаних з авіакатастрофами, а ще – до жвавого екшну. Читач мимохіть дізнається багато подробиць про конструювання літаків та їх продаж замовникам, про роботу пілотів та аеродромних служб тощо. Однак найвищий письменницький пілотаж Макс Кідрук продемонстрував, пишучи не про літаки вигаданого українського авіаконцерну “Аронов” (назва, між іншим, Вам нічого не нагадує?), а про головний жіночий персонаж – Діану Столяр. Запрошуємо оцінити її розум, благородство та сміливість!

Кідрук, М. Жорстоке небо : роман / передм. А. Любки ; худож. Д. Ластовка ; дизайнер обкл. В. Котляр. – Харків : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2020. – 605 с.

Макс Кідрук. Заради майбутнього (2019)

Ця книга не про ядерну зиму, тотальне винищення людства чи який-небудь інший апокаліпсис. «Заради майбутнього» — це збірка малої прозової форми – оповідань і новел, тому може бути ідеальним варіантом для першого знайомства з творчістю Макса Кідрука. У збірці є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Не раз упродовж читання у вас паморочитиметься голова від зміни настрою та темпу оповіді.

Кідрук, Макс. Заради майбутнього : оповідання. – Харків : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2019. – 301 с.

Макс Кідрук. Твердиня (2013)

Роман “Твердиня” також належить до числа перших технотрилерів Макса Кідрука. Він розповідає про друзів-студентів, які маючи вільний від навчання час та дещицю грошей вирішили відшукати в Латинській Америці давнє, загублене, легендарне місто – Паїтіті, в якому за легендою індіанці накопичили чималі запаси золота та інших скарбів. Пригоди були захоплюючими, цікавими та моторошними. У книзі цікавим є все: опис джунглів, діалоги героїв, математичні загадки, боротьба з бандитами і багато чого іншого. 

Кідрук, Макс. Твердиня : роман. – Харків : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2019. – 556 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic