БІБЛІОТЕКА у партнерстві з видавництвом “Портал” провела онлайн-презентацію нової книжки Тані Поставної «Чи вмієш ти дивитися на вишню? Історії з Японії»

Нині вже не треба спеціально переконувати наших читачів у тому, що японська культурна спадщина – це красиво, цікаво та своєрідно. Також усі погодяться із думкою, що знайомство з нею було б цікавим для дітей. Однак як розказати й показати “на пальцях” про базові для багатьох японців речі, які нам складно не те що пояснити – перекласти українською мовою?

Зусиллями видавництва “Портал”, дитячої письменниці Тані Поставної та художниці-ілюстраторки Юлії Несмеянової з’явилася нова книжка-картинка, яка має допомогти і дітям, і дорослим наблизитися до розуміння прекрасного й досконалого в традиційній японській культурі. Вона має назву «Чи вмієш ти дивитися на вишню? Історії з Японії». Авторки переповідають кілька простих на перший погляд історій, наприклад, про хлопчика, що нудьгує, проводячи зиму в глухому селі, або про дівчинку, яка дуже переймається своєю зовнішністю, про художника, який дуже полюбляє малювати свої картини на самоті, про церемонію “Шлях чаю” у стародавній японській столиці Кіото. Кожен із цих сюжетів лагідно демонструє, що на світ і на красу можна поглянути з перспективи іншої культури й мови, і це зовсім не так складно, як спершу здається. Ба більше – від традиційної японської естетики можна легко перекидати містки до чого завгодно, наприклад, до книжок улюбленого шведського автора Ульфа Старка (Таня Поставна, між іншим, зізналася, що винесена в заголовок фраза “Чи вмієш ти дивитися на вишню?” відсилає до його відомої повісті “Чи вмієш ти свистати, Юганно?”). Або до звичаю киян милуватися бузком та магноліями у ботанічному саду. Запрошуємо до перегляду відео з нашої зустрічі:

Категорії: Без категорії

Easysoftonic