Чотири класики української літератури, чотири непрості долі, чотири книги серії «Митці на прицілі» – Остап Вишня, Михайло Драй-Хмара, Григорій Косинка та Володимир Сосюра.

Кожна книжка містить наукові дослідження про спадщину письменника, невідомі або маловідомі сторінки його життя, тексти деяких творів, що були раніше заборонені радянською владою, архівні матеріали слідчих справ, листи із сталінських концтаборів, а також вперше опубліковано документи із справ-формулярів на переслідуваних письменників. Автор-упорядник серії – відомий український літературознавець, заступник директора Інституту літератури ім. Т. Шевченка Сергій Гальченко.

По закінченні карантину запрошуємо до бібліотеки ознайомитися з невідомими сторінками біографії українських письменників. Деякі факти та епізоди є несподіваними та навіть приголомшливими. Наприклад, про те, до якої конспірації вдавався Володимир Сосюра, щоб передати “на волю” вірші, написані в психіатричній лікарні ім. Павлова. Про ті абсолютно юридично абсурдні та неграмотні документи справи Остапа Вишні, в яких написано, буцімто він був членом “розвідувальної трійки, що діяла по лінії автозаводу”. Про твердий характер двох жінок, яким вдалося сховати від органів ГПУ архів Григорія Косинки. Про юнацьку закоханість Михайла Драй-Хмари, за яку вчепилися слідчі в 1935-му, аби звинуватити його “у зв’язках із закордоном”. Словом, у нас з’явилися чотири академічні, але зовсім не нудні “цеглини” про літераторів, що є та завжди будуть гордістю нашої країни.


Гальченко Сергій. Остап Вишня. – Київ : «Фоліо», 2018. – 480 с.
Гальченко Сергій. Володимир Сосюра. – Київ : «Фоліо», 2018. – 416 с.
Гальченко Сергій. Григорій Косинка. – Київ : «Фоліо», 2018. – 508 с.
Гальченко Сергій. Михайло Драй-Хмара. – Київ : «Фоліо», 2018. – 500 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic