У збірки “Рятуйте! Мене примушують читати” вісім авторок – Анна Дьоміна, Світлана Вертола, Марія Солтис-Смирнова, Юлія Черевань, Тетяна Дзівінська, Ніна Бажура, Анфіса Сметаніна, Анастасія Затворницька. Для них усіх провокативний заголовок книжки – виклик, з яким їм як дитячим і дорослим письменницям доводиться давати собі раду практично щодня. Чому у дуже багатьох сучасних дітей, які змалечку залюбки слухали й навіть самі читали книжки у молодшій школі, все різко припиняється, щойно вони отримують свій перший власний смартфон? Як віднайти шлях до книжки тим, хто міцно підсів виключно на перегляд відеоблогів? Чому книжки нічим іншим замінити неможливо і що втрачають ті, хто всіляко уникає читання?


Так, третьокласниця Кароліна з оповідання Анфіси Сметаніної “Квест” віддає перевагу нескінченному перегляду роликів ютуберів. Так легше, але згодом виявляється, що без книжки неможливо розгадати навіть квестове ігрове завдання в акторській школі. Що вже казати про задачки, які часом підкидає нам життя!

Коли читаєш, легше фантазувати – так можна навчитися виходити за межі не тільки повсякденної реальності, але й того, про що розповідається у відеоблогах. Так у збірці казок з’являються історії про замок і прекрасну принцесу, про закритий клуб і випробування для його членів, про будиночок на дереві й навіть про чарівне місце, в якому народжуються нові книжки.


Той, хто навчився силою своєї уяви розгортати казкові, детективні та фентезійні сюжети, записані у книжках, рано чи пізно зможе й сам розповісти щось цікаве про себе. Вирішуючи ігрові завдання та слухаючи уривки із збірки з авторками, наші юні читачі непомітно вчилися цьому 🙂

Категорії: Без категорії

Easysoftonic