Час карантину можна також використати для психологічної самоосвіти. БІБЛІОТЕКА представляє свої нові книжки, що пояснюють природу емоцій, підказують, як навчитися керувати ними, відповідають на різні складні питання взаємин у сім’ї та колективі.
Анна Льєнас. Монстрик і його кольори. Ілюстрації: Анна Льєнас. Переклад Ярослави Стріхи. – К.: Каламар, 2019 – 40 с.
«Монстрик і його кольори» – книжка-картинка для найменших, яка допоможе розібратися з своїми емоціями, називати їх на імена та відтворювати їх на своїх малюнках – кожну своїм кольором
Марія Малихіна. Дитина у світі емоцій [Текст] . – Харків : Видавнича група “Основа”, 2019. – 156 с.
Емоції оточують нас щомиті, без них життя просто не можливе. Ми радіємо чи сумуємо, захоплюємось чи розчаровуємось, сміємося, сумуємо, лютуємо, можемо бути сповнені щастя або журби. Емоції можуть виникати попри наше бажання, а іноді нам навіть важко впоратися з ними. Ця книга написана для батьків, які прагнуть розуміти свою дитину, допомогти їй навчитися контролювати свою емоційну поведінку, хочуть дізнатися, що таке емоційний інтелект і як він формується. Дорослі дізнаються, чому в дітей виникають істерики, агресія, страхи і як слід поводитись у подібних ситуаціях. І взагалі, щастя — це теж емоція. Бути щасливим можна навчитися і навчити дитину! Мабуть, саме цього бажають батьки.
Гжегож Касдепке. Велика книга почуттів [Текст] : оповід. для дітей / пер. з пол. Я. Івченко ; худож. М. Пивоварський ; обкл. М.-В. Журавської-Заремби. – Львів : Урбіно, 2017. – 251 с.
«Велика книга почуттів» складається із чотирьох частин: «Жодних поцілунків!» – або ж як впоратися з певними почуттями; «Любить – не любить…» – продовжуємо розмову про почуття; «Жах!» – або звідки беруться діти; «Команда пані Мілки», – тобто про повагу, сміливість та інші цінності. Це збірка кумедних оповідань про пані Мілку, особливу виховательку , клоуна з лялькового театру й дітлахів із дитячого садочка, яких ви неодмінно полюбите. У «Великій книзі почуттів» ви знайдете, зокрема, історії про смуток, сором, зневагу, ревнощі, любов, ненависть, чесність, повагу, сміливість, співчуття, страх, почуття вини, а ще розповідь про те, звідки беруться діти. Наприкінці кожного оповідання є практичні поради для дітей та дорослих.
Оскар Бреніф’є. Що таке почуття? [Текст] / пер. М. Абрамової ; іл. С. Блоха. – Київ : Дух і Літера : Маміно, 2019. – 95 с. : іл., фотоіл. – (Мистецтво мислити)
Пропонуємо вашій увазі книгу Оскара Бреніф’є «Що таке почуття?» від видавництв «Дух і Літера» та «Mamino».
Про книгу: Дітям подобається ставити запитання, які несуть в собі якийсь філософський посил. Один з них, наприклад, звідки ти знаєш, що твої батьки люблять тебе? Коли дорослим задають такі начебто прості питання, вони відчувають себе розгубленими і не можуть дати чіткої відповіді. Часто складно говорити з дітьми на складні теми, тому що ти не впевнений, чи є на їхні запитання однозначні відповіді. Книга Оскара Бреніф’є побудована у формі бесіди між дітьми і дорослими. Для відповідей на питання, автор використовує прості дитячі відповіді, завдяки чому філософські проблеми, що турбують дітей стають доступними для їхнього розуміння. Дана книга присвячена почуттям і містить шість головних питань. Звідки ти знаєш, що твої батьки люблять тебе? Чи заздриш ти братам і сестрам? Чому ти сваришся з тими, кого любиш? Чи добре бути закоханим? Що краще: бути на самоті чи з друзями? Чи боїшся ти виступати перед класом? Кожне з цих питань призводить до шести можливим відповідей, які можна дати дитині. У свою чергу, кожна відповідь призводить до виникнення кількох нових питань, які якимось чином допомагають краще усвідомити попередню відповідь. І все це стосується повсякденного життя дитини, тому дуже знайомо і зрозуміло для нього. Книга проілюстрована в стилі жартівливого малювання, що ще більше спрощує розуміння відповідей для дитини і навіть надає їм гумористичний характер. Чому варто купити книгу «Що таке почуття?» Оскара Бреніф’є? «Що таке почуття?» – це книжка, яка підтримує в дітях любов до аналітичного мислення. Адже хто як не діти, дуже люблять ставити запитання. Для них це природній процес дорослішання і розуміння навколишнього світу. Але деякі питання потребують трохи більш точних і правильних для дитячого розуміння відповідей, наприклад в тому що стосується почуттів. Саме в таких питаннях Оскар Бреніф’є допомагає батькам і дітям зрозуміти один одного.
Девід Сьюзен. Емоційна спритність [Текст] : як почати радіти змінам і отримувати задоволення від роботи та життя / пер. з англ. Л. Герасимчука. – Харків : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2018. – 285 с.
Емоцій, які ми щодня переживаємо, значно більше, ніж слів, здатних їх висловити. Певно, тому ми не завжди здатні розпізнати, що саме відчуваємо, і тому правильно, а головне – своєчасно зреагувати. Через це виникають проблеми з тим, як ми взаємодіємо зі світом і людьми в ньому. А що, якби таки змогли впізнавати емоції – як свої, так і чужі? І чи взагалі правильно «ховати» негативні емоції та проявляти лише позитивні?
«Мандруючи по життю, ми, як люди, маємо кілька способів дізнатися, у якому напрямку йти або що нас чекає… У нас немає ані дозірців на носі, ані радара, який попереджає про підводні небезпеки, що можуть розтрощити наші кар’єрні плани. Натомість ми маємо емоції – відчуття страху, тривоги, радощів, піднесення – розвинуту нейрохімічну систему, покликану допомагати нам долати складні життєві течії». Не варто боротися з системою, яка еволюціонувала протягом мільйонів років – треба лише взяти її під свій контроль.
Деніел Гоулман. Емоційний інтелект [Текст] / пер. з англ. С.-Л. Гумецької ; дизайн обкл. В. Корвіца, В. Долгіх. – Харків : Віват, 2019. – 511 с. – (Саморозвиток).
Чи такий страшенно важливий інтелект, як його вимірюють? Проходять тести (на співбесідах, або випадкові в інтернеті), порівнюють коефіцієнти, припускають, чи матимуть успіх в житті, з того, як розставили послідовність випадкових об’єктів. Всіх, кого вже встигли засмутити невтішні результати, спішить заспокоїти Деніел Гоулман – психолог та володар двох «пулітцерів». За його словами, високий IQ – це лише 20% успіху в звичному розумінні. Все інше – «варіативна складова», до якої можна віднести і волю людини до перемоги, і мотивацію досягнення цілі, і вміння концентруватися та усвідомлювати свої дії, і взаємодію з іншими, і здатність долати свої тривоги. Книга «Емоційний інтелект» – це матчастина з теми, подана в доступній для розуміння формі і підкріплена корисними порадами, як щодня розвивати свій EQ.