З нагоди Всесвітнього дня дитячої книги БІБЛІОТЕКА поговорила із засновницею видавництва “Каламар” Ольгою Попович про інноваційність світового дитліту
Ольга Попович отримала блискучу освіту в царині математики й точних наук. Література, в тому числі книжки для найменших, була її великим захопленням. Однак три роки тому хобі стало для неї повноцінною професією, коли почало свою діяльність видавництво “Каламар”.
Коли ми чуємо прикметник “іноваційний”, у нашій уяві одразу постають технологічні новинки – різні гаджети, програмне забезпечення, речі з небаченими властивостями. Команда засновників “Каламаря” на старті усвідомила те, що сучасна книжечка для найменших читачів – дітей від народження до чотирьох років – може бути не менш іноваційною, ніж культові моделі смартфонів.
Перший поштовх Ользі Попович і практично всьому нинішньому поколінню видавців дитячої літератури дали книжки “А-ба-би-га-ла-ма-ги”. Наступний етап формування бізнес-задуму – знайомство з книжками для найменших, виданими в країнах Європи. Під час перебування в Іспанії пані Ольга побачила у книгарні, що за допомогою добре продуманих, написаних, намальованих та якісно виготовлених книжечок можна вирішувати не тільки традиційну місію – почитати перед сном. Знайомство малюків із основами емоційного інтелекту, аби вони могли розпізнавати, називати й опановувати свої емоційні стани – не лише модне віяння, це насамперед збагачення батьківського й материнського спілкування із ними.
Так у “Каламарі” побачив світ перший мегахіт – книжечка іспанської арт-терапевтки Анни Льєнас “Монстрик і його кольори“. Запрошуємо до перегляду відео нашої зустрічі, аби дізнатися, як після прочитання цієї книжечки-картинки можна весело погратися із своїми емоціями, аби краще опанувати їх: