Мусимо визнати, ще далеко не всі ставляться до коміксів серйозно. Однак їх купують, охоче читають і розглядають, а екранізації у докарантинні часи раз по раз збирали непогану касу. Вагома причина дізнатися більше про історію, класифікацію та закони жанру коміксів, чи не так?
Друзі, що ви знаєте про комікси? Досі вважаєте, що комікси це щось несерйозне? Книжки для дітей та підлітків, які не несуть ніякого змістового навантаження, та не стають в один ряд з художньою літературою?
А якщо ми скажемо вам, дорогі друзі, що комікси – це мистецтво?! Вони можуть бути глибокими, зворушливими, чуттєвими. Вони привертають увагу не тільки пересічних читачів, але і митців, що тяжіють до літератури.
Все ще не вірите? Ми пропонуємо вам, прочитавши ці книги, дізнатися історію появи і створення коміксів, чим все ж таки відрізняється графічний роман від звичайного мальопису, та розкрити для себе значення самого терміну, тому що до нього можна віднести навіть наскельні малюнки. Можливо, після заглиблення в цю тему, ви або ще більше полюбите цей жанр літератури, або принаймні зміните своє враження, зрозумівши оригінальність цього мистецтва, його історичну значущість та потенціал. Познайомитесь з їх героями, та дізнаєтесь, який мальопис навіть отримав Пулітцерівську премію.
Пол Левіц, Метью Сміт, Ренді Данкан
«Сила коміксів. Історія, форма й культура»
Книга Ренді Данкана, Метью Сміта й Пола Левіца «Сила коміксів» стане в пригоді всім, хто цікавиться коміксами, історією їхньої появи, жанровим розмаїттям, ключовими постатями чи особливостями сучасного глобального ринку.
Автори проведуть читача різними епохами — з ХІХ століття, від перших карикатур Родольфа Топфера й Томаса Наста, яких вважають родоначальниками жанру, через насичені дешевими журналами й ексцентричними героями 1910-1920-ті, коли з’явились Тарзан і Зорро, до 1930–1940-х, коли на світ народилися Супермен і Бетмен, через 1950–1960-ті, коли виникли всім відомі нині синдикати Marvel i DC, 1980–1990-ті (час виходу зоряних «Вартових» і «Мауса») — і закінчать 2010-ми з їхніми новими тенденціями.
Автори ретельно аналізують кожен аспект, не забуваючи щедро ілюструвати свої тези прикладами і фотографіями, тому коміксів у книжці про комікси точно не буде замало!
Ба більше: нею навіть можна користуватись як повноцінним підручником — із запитаннями для самоперевірки й домашніми завданнями. Розпочинайте — і цікавої вам мандрівки світом мальописів!
Френк Міллер, Джон Роміта мол.
«Супермен. Рік перший»
Від зруйнованих шпилів Криптона до буколічних полів Канзасу, від підводної величі Атлантиди до хаотичної енергії «Дейлі Пленет»… Уся історія Кларка Кента, останнього сина Дому Елів, давно стала легендою. Тепер двоє великих творців об’єднують сили, щоб вдихнути життя у сміливе бачення передісторії культового графічного роману, що ліг в основу фільму “Людина зі Сталі”.
У «Супермені. Рік перший» сценарист Френк Міллер («Бетмен: Повернення темного лицаря», «Місто гріхів», Ronin) та художник Джон Роміта-молодший («Залізна Людина», «Неймовірна Людина-Павук», Kick-Ass) розкрили на повну свої оповідні таланти, щоб переосмислити важливі випробування, які має пройти юний Кларк, аби вибороти місце в нашому світі.
Він вчиться балансувати між серйозною відповідальністю та безмежними можливостями. Також Кларк повинен, як і всі решта, розвивати свою людяність — вибудовуючи стосунки щоразу з іншою людиною. Крутіший за супер-яскраві пригоди, сильніший за роман дорослішання, «Супермен. Рік перший» — це внутрішнє дослідження фундаментальної важливості вибору в мандрівці американської ікони назустріч героїзму.
#МистецькаСереда #ПершаКнижкаПісляКарантину