Сьогодні Україна відзначає 75-ту річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Тож запрошуємо вас відвідати Національний музей Історії України у Другій світовій війні.
Спеціально до нинішньої ювілейної пам’ятної дати музей підготував велику онлайн-презентацію із матеріалів свого фонду, а також із фондів музейних установ-партнерів, що має назву “У лавах об’єднаних націй“. З неї Ви дізнаєтеся про особисті долі учасників війни з України або тих, що мають українське етнічне походження. Серед них є нагороджені найвищими державними нагородами різних держав, учасники підпілля в Україні (УПА та радянські партизани), у Франції і навіть у Греції, колишні в’язні нацистських концтаборів, моряки-учасники арктичних конвоїв, льотчики. Серед них – такі відомі історичні постаті, як Кузьма Дерев’янко, що підписав 2 вересня 1945 року офіційний документ про закінчення Другої світової війни, Президент УГВР Кирило Осьмак, глава УГКЦ митрополит Андрей Шептицький, Олексій Берест та Майкл (Михайло) Стренк, які встановлювали прапори Перемоги в Берліні та на японському острові Іодзіма.
На сайті музею також викладено матеріали про актуальні та минулі виставки, зокрема фото та короткі відео:
⁃ Україна у Другій світовій війні
⁃ Хованки
⁃ Український схід
Ви можете переглянути колекцію прапорів захисників Батьківщини та дізнатись про кожен з них.
Також вашій увазі представлені колекція автомобілів із зони АТО, які українські захисники з гордістю називали своїми залізними побратимами.
А ще тут можна побачити трофейну техніку, яку у липні 2014 року Міністерство оборони України та СБУ передали до музею.
Ви можете послухати Музейний подкаст, який реалізовано спільно зі студентами Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.
Перший сезон подкасту «Щоденники війни» допоможе зануритися в історію повсякдення, зрозуміти мотиви людей, які жили задовго до нас, які були учасниками жахливого протистояння під назвою Друга світова війна.
Також музей пропонує є дві версії інтелектуальної гри “Упізнай постать”, за допомогою якої можна запам’ятати портрети відомих історичних осіб. Ці ігри підійдуть як дорослим, так і школярам, що планують скласти ЗНО на 200 балів, адже серед персоналій є ті, які з великою вірогідністю можуть зустрітись в тестових завданнях.
Музей пропонує відвідати новий пошуковий портал «Музей. Пам’ять. Пошук», що створений на базі Документального фонду Національного музею Історії України у Другій світовій війні. Там зібрана інформація про загиблих та зниклих безвісти бійців Другої світової війни. Цей портал стане у пригоді тим, хто цікавиться долею та місцями поховання своїх рідних, або ж може допомогти рідним тих, кого вважали зниклими безвісти.
Також музей працює над поповненням віртуальної бібліотеки, пропонуючи гостям сайту та читачам ознайомитися з виданнями книжкової серії «З музейного досьє». Окрім цього на сайті представлено видання «1946 – 1947. Голод в Україні. Збірник спогадів», який складається з 57 спогадів про голод 1946 – 1947 років із семи областей України. Для online-читачів вперше відкрито доступ до наукової праці музейників «Україна. Війна. Власна пам’ять: дослідження, документи, свідчення». До видання ввійшли статті істориків, маловідомі документи з фондового зібрання Меморіального комплексу.
Для науковців та просунутих любителів історії музей пропонує завантажити колекції оцифрованих документів та фотографій у форматі PDF у розділі “Цифрові колекції”.
Тож запрошуємо усіх, кому цікава історія Другої світової війни відвідати сайт музею, а згодом і сам музей. Буде цікаво!