Кузько Кузякін у нас у #БІБЛІОТЕКА – це завжди парадоксально, неймовірно і весело. Хоч уже пройшло більше ніж півтора роки з тієї пори, як він знайомив нас і наших читачів із страшною історією непростих взаємин Білого вовка та Чорної вівці на сторінках “Чорної чорної книжки”, чорна п’ятниця, яка за дивовижним календарним збігом цього року припала саме на 23 листопада, дату нашої зустрічі, безпомильно вказувала на те, що й цього разу без парадоксів не обійдеться. І справді – поки Кузько Кузякін долав чорноп’ятничні вуличні корки на київських вулицях, до з’ясування #Щотакематематика долучилися не тільки математики, а й гуманітарії, зокрема активістка громадської ініціативи “Лакі букс” Єлизавета Коренко, філологиня, вчителька та дитяча письменниця Галина Ткачук. Виявилося, що докопатися до суті математичної науки можна не тільки шляхом написання величезних багатоповерхових формул. Для цього цілком підійшла паперова стрічка, склеєна в гібридну дво/тривимірну геометричну фігуру – стрічку Мебіуса. Це нічим не примітний перекручений довгастий шматочок паперу перевертає усі звичні уявлення про наочну очевидність реальності. Хіба може бути в аркуша паперу лишень один бік? Звісно, що не може, якщо цей папір не склеєно в стрічку Мебіуса!
Ще одна неочевидна дивовижа – це твердження про те, що на всьому світі немає нічого простішого за математику. В це ніколи не повірить жоден гуманітарій, та й серед тих, хто вивчає точні науки, теж буде чимало скептиків. Хто ж повірить, що сувенірний магнітик, який притягується до холодильника, нескінченно складніший за всі довгі формули, які описують магнетичні явища?
Кузько Кузякін знає, як не засмучуватися з того факту, що математичні приклади із шкільного підручника ніяк і нізащо не можна зробити простішими. Він цілком спокійно ставиться до того, що математика ніколи не стане улюбленим предметом всіх школярів. Насправді математика вабить своїх фанатів зовсім не простотою, а складністю й нестандартністю шляху до вирішення. Вона краще за всі шкільні дисципліни виховує смак до перемог!
Радість від перемоги відтак не чужа організаторам нашої зустрічі – громадським ініціативам Barabooka і Лакі Букс. Та й нам у #БІБЛІОТЕКА вона теж не чужа.
Наостанок хотілося б написати про те, чому книжку названо інтердисциплінарною. Ніби ж вона лише про математику, хіба ні? Але варто лише розкрити книжку й переконатися, наскільки вона, математика, всеохопна:)