#Мистецька_середа: книжковий огляд біографій художниць, актрис та музиканток, що увійшли в історію

Світлана Тараторіна

«Оця Марія звірів малювала»

Коли ви чуєте словосполучення «фантастичні звірі», перше про що ви згадуєте – однойменна книга Джоан Ролінґ. Проте ми хочемо, щоб історія маленької Марії Примаченко змінила  ваші асоціації.

Пропонуємо вашій увазі книгу Світлани Тараторіної «Оця Марія звірів малювала». Це невелика, але неймовірно захоплива історія про маленьку художницю, яка боролася з хворобою, мала незламну жагу до життя та нестримну, бурхливу фантазію.

Ця книжка про те, що мрії рятують. І не лише нас, а й усе навколо. Що недуга не стане на заваді наполегливості. Що уява може все.

Яскраві ілюстрації Наталки Левицької відтворюють унікальну атмосферу загадкового світу Марії Примаченко. Це ще й перша художня спроба розповісти про дитинство Марії та про те, як їй вдалося досягти своїх мрій.

Дивовижні особистості, які змінили ХХ століття.

20 дивовижних дівчат, які змінили ХХ століття.

20 дивовижних хлопців, які змінили ХХ століття

Чи цікаво читати біографії? Так, безперечно! Особливо коли історії життя та творчості видатних особистостей зібрані в такій неперевершеній книзі. Завдяки їй діти і дорослі дізнаються цікавинки про двадцять дивовижних особистостей, серед яких Соломія Крушельницька, Фріда Кало, Квітка Цісик, Грейс Келлі, Тетяна Яблонська. Вони стали всесвітньо відомими завдяки своїм винаходам, своїм талантам, своїм відкриттям. Їх історії дивовижні, приголомшливі, надихаючі.

Книга «Дивовижні особистості»  приваблює не тільки цікавими розповідями та чудовими ілюстраціями, від яких, повірте, складно відірватися. Вона трохи незвичайна й відрізняється від інших книжок! Чим? – запитаєте ви. А це, дорогі друзі, ви дізнаєтесь, коли завітаєте до Бібліотеки.

Олеся Авраменко

«Білокур»

Катерина Білокур – українська художниця, відома на весь світ, її картини зачаровують легкістю, світлом, простотою. Її роботами захоплювався сам Пікассо, але її життєвий та творчий шлях був досить тернистим.

Монографія «Білокур» − видання, присвячене життєвому і творчому шляху народної художниці України Катерини Білокур. Феномен місткині розглядається Олесею Авраменко в контексті історико-біографічних подій та світових мистецьких тенденцій 20 ст. У книзі здійснено фаховий аналіз творчого доробку художниці, висвітлено її нелегку життєву долю. Монографія написана українською мовою, назва книги, підписи до ілюстрацій, зміст і післямова продубльовані англійською мовою. В книзі зібрано 86 ілюстрацій картин і 12 малюнків художниці, які зберігаються в різних музеях України та приватних колекціях. Видання здійснено Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва за підтримки Українського культурного фонду.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic