Сашкові Дерманському – 45! БІБЛІОТЕКА вітає нашого давнього друга, автора книжок про вужа Ониська, Маляку-принцесу Драконії, Чу**, а також про Арктичну пасіку та Чугайстра в Карпатах

Дуже багатьом дорослим хочеться, щоб діти читали книжки. У відповідь на питання – навіщо? – вони розкажуть про купу всього, наприклад, про те, що так вони виростатимуть розумними, добре вихованими й гарно вчитимуться у школі. Але є нас в Україні автор, про чиї книжки нікому й не спаде на думку запитати, навіщо вони дітям. Адже все й так зрозуміло!

Як побачите МЕДМЕДів,
Ідучи через МЕДпункт,
Не просіть ніколи МЕДу,
Ані крапельки МЕДку.***
Медмеді (Із збірки "Бигимоти не медмеді")

Ще зовсім недавно і діти, і дорослі, щоб уповні насолодитися… ні, не МЕДом, а веселою грою із словами, мусили в кращому разі задовольнятися перекладними віршиками. Все змінилося після приходу в українську дитячу поезію Сашка Дерманського.

Я знаю, я знаю: тритони
Не важать, не важать три тонни.
Три тонни — це дуже багато,
Ну де їх тритонам узяти?
Тритони (Із збірки "Бигимоти не медмеді")

На відміну від тритонів, перед малими й навіть дорослими читачами віршиків Сашка Дерманського ніколи не постає питання – де їх, веселощі, узяти? До того ж хвацько закручена гра словами у нього буває окрасою не тільки поетичної збірки, а казок, написаних прозою:

Якщо вплутався сюди, -
Часу не марнуй:  
Випий хліба,  з’їж води,  
Гайворон рахуй!  
Яблунево блукони,  
Всмак похурделяй,  
День вчорашній дожени  
Й перекрендиляй! 
(Маляка-принцеса Драконії, розділ 3) 

БІБЛІОТЕКА з нагоди Дня сміху 1 квітня вже писала про те, що лимерики – невеличкі гумористичні віршики з однойменної збірки Сашка Дерманського – добре вживати в якості пігулок для екстреного покращення настрою. Ось, наприклад, отак:

 У одного добродія з Луцька
Була хата така здоровуцька
Що у ній він завів
Аж стонадцять котів
В самім центрі славетного Луцька
(із збірки "Лімерики")

Оскільки кілька років тому твори Сашка Дерманського почали вивчати в школі, то тепер він, либонь, може по праву претендувати на звання одного з найкумедніших і найвеселіших авторів із шкільної програми. Ось у цьому відео, зробленому в рамках проєкту “Живі письменники”, він розказує, чому всім, хто захоче погратися в страусів, обов’язково потрібно мати шапку на голові, і показує, як правильно танцювати танок Чугайстра:

Більше про найновіші книжки Сашка Дерманського можна дізнатися з онлайн-ефіру БІБЛІОТЕКИ з нагоди Всесвітнього дня письменника.

*Маляка-принцеса Драконії

** Чудове чудовисько

На фото: Сашко Дерманський знайомить читачів БІБЛІОТЕКИ із “Малякою – принцесою Драконії” у грудні 2015 року

Категорії: Без категорії

Easysoftonic