Святкування Дня Європи в Україні – це спосіб продемонструвати нашому найбільшому політичному, економічному та культурному партнерові – Європейському Союзові – солідарність та бажання співпрацювати. Воно відбувається щороку в третю суботу травня, починаючи з 2003 року. За вже усталеною традицією, в Києві День Європи – це передусім вуличний фестиваль з ярмарком і концертним майданчиком, в якому беруть участь наші європейські гості – дипломати й співробітники посольств, українські представництва європейських компаній, учасники безлічі спільних проєктів України та ЄС. Втім, уже другий рік поспіль пандемія Covid-19 вносить свої корективи у формат проведення заходів.

Для БІБЛІОТЕКИ День Європи – це передусім нагода дізнатися більше про ЄС та країни, що до нього входять, про суть та цілі співробітництва України та Європи, а також долучитися до спільних культурних та наукових надбань. Наші читачі, напевно, вже давно помітили, що в Україні охоче видають новинки європейської дитячої та підліткової літератури, а ми в БІБЛІОТЕЦІ активно пропагуємо їх у своїх книжкових оглядах та в проєкті спільного читання “Казкові сніданки”. Ми також послідовно висвітлюємо з європейських позицій такі важливі теми, як історія ХХ століття та зокрема Другої світової війни, права людини та роль міжнародної дипломатії в їх захисті, охорона природного середовища, розвиток науки та освіти.

Девіз цьогорічного святкування – “Дунайський шлях до Європи”. Дунай – річка, що поєднує Україну з країнами-членами ЄС Румунією, Сербією та Хорватією, Угорщиною, Австрією, Німеччиною. Коло питань, так чи інакше пов’язаних із Дунаєм, дуже широке, і їх добре вирішувати у взаємодії із сусідами та партнерами. Охорона й відновлення природного середовища, транспорт, туризм, торгівля та безпека, культурні та освітні ініціативи – ось їх неповний перелік.

Отже долучаймося до відзначення Дня Європи! Більше про те, чому дітям потрібно більше знати про ЕС – тут 🙂

Категорії: Без категорії

Easysoftonic