БІБЛІОТЕКА та видавництво “Портал” провели онлайн-презентацію книжки Юлії Стахівської “Таємниця Могилянки і зниклий ключ”

Дебют “дорослої” поетки Юлії Стахівської в амплуа авторки підліткового фентезі вийшов доволі спонтанним. Втім завдяки більш ніж вдалому виборові теми та персонажам, що почали придумуватися буквально з перших хвилин роботи над текстом, “Таємниця Могилянки і зниклий ключ” вийшла дуже живою і зовсім ненудною книгою. Принаймні найважливіші або найвідоміші знання про гордість українського минулого, найперший вищий освітній заклад у Східній Європі – Києво-Могилянську Академію вдало заміксовано з різноманітними детективними, квестовими й просто ігровими елементами, а також з візуальними ефектами, притаманними сучасним кіноблокбастерам.

Авторка не боїться перескоків від пієтету перед стародруками з могилянської бібліотеки до обігрування мотивів і цитат з телереклам, та й персонажі в неї зрештою теж часто нешаблонні. Ім’я бібліотечного поросятка Полузеґарка – це перш за все відсилка до справжньої перлини барокової літератури ХVII століття, збірки ігрової поезії Івана Величковського “Зеґар з полузеґарком”. На сторінках книжки читачам пропонується погратися з віршами-лабіринтами, віршами-раками, або ж паліндромами, подібними до тих, що свого часу виходили з-під пера Величковського. Обіграно у книжці й відомий фонтан Благодаті з філософського трактату Григорія Сковороди, й рідкісний сонячний годинник на подвір’ї Могилянки, згадано про спудейські бешкети і підробітки і ще багато про що. Словом, з легкої руки Юлії Стахівської Києво-Могилянська Академія з її професорами і вихованцями, звичаями та легендами та іншими фішками нарешті потрапила на сторінки масової літератури для дітей і підлітків. Запрошуємо переглянути відео з нашої зустрічі:

Категорії: Без категорії

Easysoftonic