Науковець-хімік Гліб Репіч. Джерело зображення: rozmova.wordpress.com

Уся наша сучасна цивілізація ніяк, ну зовсім ніяк не може обійтися без знань про хімію. Практично всі винаходи людства ставали можливими лишень тоді, коли хіміки підбирали або винаходили речовини з необхідними для них властивостями. Поїзди поїхали залізницями лише після того, як хіміки вдосконалили сталеливарне виробництво настільки, що виробленого металу вистачило і на паротяг, і на рейки. Автомобіль уперше вирушив у путь лише тоді, як іще один хімік придумав для нього пальне. Електрична лампочка засвітилася лише після того, як методом проб і помилок було підібрано метал для нитки розжарювання. Отже, хімія нині не тільки в лабораторних пробірках і колбах – вона в наших стравах і напоях, в одязі і ґаджетах, навіть у повітрі, яким ми дихаємо!

В наші дні хімію вивчають у школі, де її перетворюють у доволі складні й малозрозумілу науку з написання формул та рівнянь. Та викладач хімії в Атмосферній школі Гліб Репіч, що був гостем спільного онлайн-проєкту БІБЛІОТЕКИ та видавництва Book Chef “Кастинг професій”, виявився фанатом зовсім не формул, а Тік Току та Youtube. Він переконаний, що хімія – дуже візуальна та яскрава, з неї просто на раз-два можна зробити контент для відеоблогу. Більше того, її легко пов’язати з іншими, на перший погляд не пов’язаними з хімією темами, як здоровий спосіб життя, охорона довкілля, новітні технології тощо.

Перед фахівцями-хіміками нині відкриваються широкі можливості. Крім суто наукової кар’єри, в тому числі за кордоном – за умови доброго володіння англійською, це може бути робота у різноманітних промислових, технологічних, контрольних, агротехнічних , фармацевтичних лабораторіях. Згадаймо і про те, що ґрунтовних знань із хімії потребують біологи:)

Запрошуємо дивитися відео нашої онлайн-зустрічі:

Смаль, Ю.
Цікава хімія [Текст] : життєпис речовин / худож. А. і Д. Нечаєвські. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 106 с.

Лєєнсон, І. А.
Дивовижна хімія [Текст] . – Харків : Ранок, 2011. – 176 с.

Василега, М. Д.
Цікава хімія [Текст] . – 2-е вид., переробл. і допов. – К. : Радянська школа, 1989. – 188 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic