Хто напише добрий гостросюжетний роман? Анатолій Шкарін розповів про свою письменницьку кар'єру

Хто напише добрий гостросюжетний роман? Анатолій Шкарін розповів про свою письменницьку кар'єру

Ми, бібліотекарі, як ніхто інший зацікавлені, щоб в Україні з’являлася своя добротна масова література. Щоб у нас у фондах були не тільки світові бестселери, наприклад, книжки Дена Брауна, Стівена Кінга чи Джоан Роллінг, а й твори письменників, яких можна було б запросити до нас у БІБЛІОТЕКУ й легко зібрати повний зал у просторі Події/Events. Знову ж таки, світовий досвід свідчить про те, що серед найбільш  популярних жанрів – гостросожетний соціально-фантастичний роман. Цієї суботи у БІБЛІОТЕЦІ відбулася зустріч з українським автором соціальної фантастики та сучасної авантюрної прози, письменником з Херсонщини Анатолієм Шкаріним.

Пан Анатолій зізнався, що амбіції написати класну гостросюжетну книжку в нього були ще з підліткового віку – у дванадцять написав свій перший рукопис, а в шістнадцять, коли настала пора отримувати паспорт, придумав собі підпис зразу із прицілом на книжковий автограф:) Однак по-справжньому літературна кар’єра Анатолія Шкаріна розпочалася лише коли йому було близько тридцяти п’яти. Написання своєї першої книжки стала для нього свого роду арт-терапією в складних життєвих обставинах, спричинених економічною кризою 2008 року. Той перший твір, попри наполегливість пана Анатолія у пошуку видавництва, світ так і не побачив, але тепер він говорить про це з полегшенням. Натомість  літературна доля наступних його книжок поступово йде вгору, тож автор розповів, як приємно було побачити свої дітища на розкладці новинок в одній із книгарень поруч з творами Дена Брауна та Стівена Кінга:)

Анатолій Шкарін склав свій іспит на письменницьку наполегливість, старанність та витривалість, написавши упродовж п’яти років у співавторстві з Дмитром Кириченком роман “Пізній дощ”. Завдання стояло й справді нелегке, адже головний герой – молодий француз алжирського походження, а події твору розгортаються в Алжирі напередодні та під час розгулу терору ісламістів. У нас в Україні дуже мало стежать за подіями в Африці, в той час коли вони раз по раз з’являються у заголовках новин на Заході, передусім у Франції. Автори не мали змоги особисто  побачити місця, де розгорталися події  – довелося компенсувати переглядом карт, фотографій та опрацюванням матеріалів преси.

Брак працьовитості, наполегливості та вміння працювати з великою романною формою – не єдині виклики, що стояли перед автором. Для того, щоб твір не нагадував нескінченне нудне телевізійне ток-шоу, Анатолієві Шкаріну довелося добряче повчитися сучасній драматургії. Засвоєні уроки він демонструє в своїй наступній книзі ‏”Ебола. Шалений квест”. Цей роман, який у другій редакції першим із творів письменника побачив світ українською мовою, засвідчив також відхід від орієнтації на російський книжковий та кіноринок. Книжка екранізується в Україні, над нею працюють молодий режисер та перспективна акторська команда. Дещо із зробленого пан Анатолій продемонстрував на нашому екрані, знайомлячи з буктрейлером до своєї книжки.

Нині Анатолій Шкарін дописує та готує до друку нову збірку оповідань. Малий жанр приваблює його компактністю, а також можливістю висловлюватися щодо тем та героїв, які не вписуються у велику форму:)

На завершення розповіді про зустріч із Анатолієм Шкаріним хочеться відзначити, що добра література, й у тому числі й гостросюжетна, базується на двох речах – письменницькій старанності та його відвертості. Скидається на те, що в пана Анатолія є й перше, й друге, тому, сподіваємося, нові цікаві книжки з-під його пера вже зовсім не за горами.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *