Друзі!

Сьогодні мова піде про комікси, графічні романи, та графічні новели.

Для початку, нам з вами варто розібратися, які ж є відмінності між коміксом та графічним романом?

По-перше, основна відмінність між ними – обсяг. Комікс завжди буде менший і , як правило, це невеликі оповідання, що вміщуються десь на 30 сторінок. А от графічний роман – це завжди закінчена історія обсягом від 60 до 120 сторінок.

Ще одна відмінність графічного роману від комікса – теми.

У перших майже завжди піднімаються досить складні та актуальні питання, які розраховані на дорослих, (тому орієнтовані вони здебільшого на аудиторію 16+ або навіть на 18+). Ілюстрації в графічних романах більш похмурі та своєрідні, а сюжет – багатогранний, розкривається поступово, через це вони стають ще більш цікаві для читання.

Читаючи графічні романи, складається враження, що дивишся фільм, бачиш його розкадровку. Ілюстрації виступають неперевершеним доповненням до оповідання і у жодному разі не заважають читачу. Навпаки, вони лише підсилюють текст.

Сучасні комікси та графічні романи розповідають захоплюючі історії не лише про пригоди супергероїв, а й піднімають величезну кількість актуальних питань. Вони занурюють нас у нові всесвіти майбутнього, історичні візії, іноді альтернативні, завдяки яким ми можемо повернутися в минуле. Як і звичайні книжки, комікси та графічні романи/новели, можуть стати нашими «вчителями», не тільки ж підручники мають виконувати освітню функцію. Класно, коли можна поєднати відпочинок із заглибленням у світ історії. Варто лише розгорнути наступні видання:

«Володимир, князь київський»


Ця книга про Володимира Великого (959-1015), сина князя Святослава та внука княгині Ольги.

Нам, українцям, дуже важливо знати про його життя та про його час. Зараз ми всі переживаємо за успіх змін, що відбуваються в нашій країні, проходимо через непрості, але важливі реформи, прагнучи долучитися до спільноти передових країн.

Тисячу років тому на нашій землі, центр якої знаходився в Києві, відбувалися такі самі, а можливо, й радикальніші зміни. Внаслідок їх Київська Русь перетворилася на одну з найуспішніших та найавторитетніших країн світу, де дерев’яні будови замінювалися кам’яними, виростали церкви, школи, будувалися дороги. Важливі зміни відбувалися і в духовному житті людей. На чолі цих змін стояв Володимир.

Головне, за що пам’ятають Володимира, — перехід з язичництва до християнства. Прий­няття християнської віри означало вибір країною прогресивного шляху розвитку.

Але як же бути з вірою батьків, якій він доти був так вірний? Як пережити цей болючий розрив? Тільки сильна людина могла піти на це і повести за собою інших. І для того, щоб змінити країну, він мав змінитися сам!

Пропонуємо в цікавій формі — у форматі графічного роману — ознайомитися з життям людини, яка провела одні з найуспішніших реформ на українській землі, зрозуміти неординарність та внутрішні переживання цієї доленосної особистості.

«Воля. Том 1»

«Воля. Том 1» — перший том українських коміксів в жанрі альтернативної історії, який став справжнім бестселером!

У 1918 році Україна змінила хід війни та завоювала собі гідне місце на світовій мапі. Але це було тільки початком…

Гетьман Скоропадський вміло керує військами та налагоджує дипломатичні відносини з союзниками. Але навіть йому не під силу було передбачити та зупинити загадкове зло, яке підступає зі сходу.

Здається, що в світі вже не залишилося безпечного місця серед шпигунських інтриг, загадкових культів та небезпечних технологій. Але саме в такий час з’являються герої, готові ризикнути своїм життям заради своєї країни… і не тільки.

Читачі графічного роману «Воля. Том 1» також познайомляться з реальними історичними персонажами в незвичайному амплуа — глава Таємної Канцелярії Симон Петлюра, професор-дзюдоїст Михайло Грушевський чи Володимир Вернандський за кермом цепеліна!

«Герой поневолі» (Том 1)



У 1848 році Європу охопила хвиля революції. У Австрійській імперії вуличні протести переросли у національно-культурне пробудження та пожвавлення визвольних рухів.

Правління Габсбурґів простягалась на величезній території, населеній різноманітними народами. Революція спалахнула в найбільших містах імперії. Ці події увійшли в історію як «Весна Народів».

В ті часи Львів розквітав як столиця найбільшої австрійської провінції – Галичини. З початком ХІХ століття, Австрійська центральна влада перетворювала Львів на німецьке місто під офіційною назвою Лемберг. Однак, у ньому переважали поляки, українці та євреї.

Головний герой – український працівник бухгалтерії, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між польськими революціонерами та австрійською владою. Зі Степаном Калиновичем трапляються неймовірні пригоди на львівських барикадах революції “Весна народів”.

Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, а також національно-культурній свідомості людини. Він підкреслює героїзм та солідарність в час революції. Такі риси людського характеру актуальні та цінні незалежно від епохи… Іван Франко написав цю історичну повість польською мовою у 1889 р., а українською у 1904 р. В графічному романі “Герой поневолі” оригінальний текст подаємо не в повному обсязі. Оригінальна мова автора повністю збережена.

«Захар Беркут. Легенда»

«Захар Беркут: Легенда» – сучасна графічна інтерпретація старовинної легенди, пріквел до одного з кращих творів Івана Франка “Захар Беркут” 1883 року, авторитетного українського коміксиста Олександра Корешкова автора коміксу “Серед овець”.

Автор зачіпає одвічну тему життя та смерті через призму прадавніх вірувань українського народу, змальовуючи свій погляд на легенду, яку головний герой Захар Беркут тухольський старійшина, згадує в оригінальному творі Івана Франка, про Сторож каменя, головного захисника Тухольского народу, який допоміг зупинити нашестя монголів на тухольські землі.

Насправді, це лише дуже маленька частина українських коміксів, а їх налічується понад 30, саме оригінальних, не перекладів. І ця цифра зростає через зацікавленість читачів, які тільки починають заглиблюватися у цю тему.

Тож, друзі, читайте, насолоджуйтесь неперевершеними ілюстраціями, занурюйтесь у світ графічних романів та коміксів і, звичайно ж, приходьте до бібліотеки, усі згадані вище книжки є на наших полицях!

Але попереджаємо, це дуже-дуже затягує)))

Категорії: Без категорії

Easysoftonic