В Україні не так багато знають про американського поета, музиканта, співака Боба Дилана. Ще менше людей у нас уявляють, ким Боб Дилан був і є для американської та світової рок-музики та молодіжної культури. Так, Вікіпедія готова розказати усім охочим і про численні музичні нагороди, і навіть про Нобелівську премію з літератури 2016 року, однак вони, як правило, є почесним підсумком понад півстолітньої творчої активності.

Хто ж такий Боб Дилан? Його можна було б порівняти, наприклад, з Джоном Ленноном з “Бітлз”, якби він пішов з життя не 1980-го, а хоча б двадцятьма роками пізніше. В українській музиці фігури такого масштабу просто немає – якби він був музикантом у нашій країні, то пройшов би самотужки від вокально-інструментальних ансамблів на зразок “Смерічки” Назарія Яремчука та Василя Зінкевича через “Плач Єремії” Тараса Чубая та “Океан Ельзи” Святослава Вакарчука до сучасного інді. Але загалом в українській культурі такий геній є, і це Іван Франко, який за іронією долі був претендентом на літературну Нобелівку рівно за 100 років до того, як її отримав Боб Дилан. Обидва вони не уславилися як автори якогось одного геніального твору або в якійсь одній творчій царині, однак їхній доробок в цілому дуже й дуже вражає.

Серед нових надходжень БІБЛІОТЕКИ – книжка-картинка Боба Дилана та ілюстратора Пола Роджерса “Назавжди будь молодим”. Вона розказує і показує, що  музика була в житті Боба Ділана ще коли він був молодшим школярем, а коли став підлітком, у нього з’явилися свій кумир (дізнаєтеся, хто) і чимала колекція вінілових платівок. Ще в цій книжці є дивовижна історія першої професійної гітари Боба Дилана й, звісно, трохи секретів вічної молодості:)

Категорії: Без категорії

Easysoftonic