Не секрет, що ілюстрації до книжок завжди були, є і залишаються невід’ємною складовою дитячої художньої освіти. На сюжетах із літературних творів учні художніх шкіл, студій та гуртків образотворчого мистецтва вчаться виношувати задум, компонувати задумане на папері або полотні й нарешті втілювати задумане. Але, на жаль, переважна більшість таких дитячих ілюстрацій так і залишається в рамках освітнього процесу і потрапляє хіба що на підсумкові шкільні або студійні виставки.

Втім, на щастя, в Україні є  ентузіасти дитячої та молодіжної книжкової ілюстрації, не згодні миритися із таким станом речей. Серед них – натхненники та організатори міжрегіонального виставкового проекту “Читаки. Писаки. Малюваки”, викладачі образотворчого мистецтва Володимир Півень (м. Дружківка, Донецька область) та Марія Ворончак (м. Теребовля, Тернопільська область). Вони на своєму досвіді довели, що коли проявити ініціативу й почати діяти, то можна знаходити і виставкові зали, і підтримку освітян і працівників культури на різних рівнях, аж до профільного міністерства. А четвертий тур “Читак. Писак. Малювак”, роботи якого нині виставлено у просторі Art/Мистецтво #БІБЛІОТЕКА, заручився ще й підтримкою видавців – Петра й Ксенії Мацкевичів, керівників видавництва “Кальварія”. Відтак сюжети ілюстрацій узято з найпопулярніших їхніх книжок. Безумовні хіти – це “Усі тварини живі та вільні” нідерландської авторки Марікен Йонґман та “Ресторан, де виконують побажання” японського письменника Кендзі Міядзави; ілюстрації до цих творів малювали юні художники і на Донеччині, і на Тернопіллі.

Зорові образи з ілюстрацій до них, а також до книжок Алли Сєрової, Євгенії Кононенко, Сергія Ухачевського, Ксенії Харченко, Галини Логінової вийшли дуже емоційними та яскравими, тому виставка, попри свою компактність, “чіпляє” й спонукає прочитати твори, які, власне, й проілюстровано. Незабаром у читачів #БІБЛІОТЕКА така можливість буде – ми дякуємо за подарунок видавництву “Кальварія” та особисто Петрові та Ксенії Мацкевич.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic