Микита Кравцов – фахівець із створення рухомих малюнків. У нього в портфелі чимало реалізованих рекламних та презентаційних проєктів. Зокрема, він пишається анімацією, яка переконує українців у великих перспективах новітньої транспортної технології Hyperloop. Але в певний момент своєї кар’єри він перестав задовольнятися лише замовленнями для бізнесу. Так Микита Кравцов став ентузіастом використання технологій доповненої реальності для створення цифрових музейних експозицій. Сьогодні, в Міжнародний день музеїв він розказав про свою першу колекцію – анімовані креслення Леонардо да Вінчі.
В наші дні уже багатьом відомо про нестримний політ інженерної думки видатного італійця, яка на багато століть випередила можливості людства втілити його ідеї в реально працюючих пристроях. В наші дні сучасні інженери та дизайнери регулярно вдаються до спроб відтворити зображення з креслень у натурних зразках. Однак зазвичай “на виході” глядач отримує лише статичні об’єкти.
Про технології доповненої реальності в усьому світі заговорили після скандального успіху мобільного ігрового застосунку Pokemon Go. Микита Кравцов разом з однодумцями продемонстрував нові можливості для технічних музеїв. Тепер уже очевидно, що об’єкти віртуальної реальності, які за допомогою спеціальної програми немов потрапляють до поля зору камери смартфону, можуть пояснювати принцип дії доволі складних механічних пристроїв, таких, як махоліт, вертоліт або парашут із креслень Леонардо да Вінчі. Втім, творча команда не має намір обмежуватися лише механікою. Микита Кравцов анонсував створення нової цифрової колекції, присвяченої українським кібернетикам 60-80 років ХХ століття та розробленим ними першим комп’ютерам…
Джерело зображення: сторінка Микити Кравцова у Facebook.