#БІБЛІОТЕКА 21 травня розпочала серію публічних презентацій нової збірки “Україна починається з тебе”, виданої творчим об’єднанням дитячих письменників Київської організації Національної спілки письменників України. У ній зібрано літературні твори 27 авторів, проілюстровані малюнками 38 дітей. Наскрізна тема збірки – Україна та її столиця Київ у житті кожного громадянина.  Професійних літераторів у нас у #БІБЛІОТЕКА представляли троє письменниць – Марія Морозенко, Тетяна Майданович, Наталка Поклад; юних ілюстраторів – авторка малюнку на обкладинці Аліна Горецька.

Тетяна Майданович, Марія Морозенко, Наталка Поклад

Україна сьогодення починається із кожного з нас: із родовідних вузликів, зав’язаних у пам’ять роду і народу; із міцної сув’язі  нерозривності поколінь, із відповідальності одне за одного, а насамперед за самих себе, “- пише в передмові до збірки письменниця Марія Морозенко. Звучить дещо абстрактно, а проте є цілком зрозуміла, конкретна й майже буденна дія, яку кожен український громадянин може з честю виконувати на вияв своєї любові до України. Багато хто з авторів збірки пишуть про це – шанувати українську мову, користуватися нею в публічному (навчальному, творчому, професійному) спілкуванні, читати нею книжки.

“…Можна добирати собі найхимерніші слова з далеких екзотичних мов і обертати їх у губах, насолоджуючись пряними чи гострими, чи терпкими, а чи солодкавими ароматами. Але наймилішими завжди будуть слова рідної мови, повні духмяного й поживного животворного соку…” – написав про це письменник Іван Андрусяк.

Поетеса Наталка Поклад  прочитала вірш, який так і називається – “Рідна мова” –  із сцени #БІБЛІОТЕКА нашій аудиторії – п’ятикласникам школи “Афіни”,  гімназіїї ім. М. Драгоманова, ліцею № 142:

Між чужин, в біду і негоду
   Рідна мова – серце народу, – 
   І дзвенить, і плаче, і грає, 
   Наше небо нам розвидняє.

 

Наталка Поклад

 

Любов до рідної землі, країни – це готовність свідчити про неї, розповідати про неї всім – і далеким, і близьким, і в нас в Україні, і за кордоном, і навіть за океаном. Нехай  це буде  навіть переказ київської легенди про Кирила Кожум’яку, яку, здається, знають усі. Тетяна Майданович у своєму вірші “До Києва” пов’язує цю суто київську легенду з іншою, більш відомою у світі – про врятування Риму від нападу ворогів:

Коли до римлян підкрадались галли, 
     Заґелґотали гуси в час біди. 
     А Київ. бачте, діти врятували: 
     Змогли заснуле серце розбудить

Тетяна Майданович

 

Любити Україну – це жити її життям, спільно святкувати наші свята, розділяти випробування.  В час нинішньої війни з російськими загарбниками це означає участь у волонтерських ініціативах на підтримку наших воїнів, переселенців з окупованого Криму та Донбасу. Разом з авторкою вірша “Мій тато повернувся із війни” Марією Морозенко розділімо переживання ліричної героїні:

      Мій тато повернувся із війни.
      У пізню ніч, коли уже я спала, 
      І звично видивлялася у сни – 
      У снах тривожних тата виглядала.

Марія Морозенко

 

Формула “Україна починається з тебе” означає також вміння бачити красу краєвидів рідної землі та ділитися нею. Авторка Леся Воронина нагадує всім нам, як милувався простими квітами соняшників письменник Євген Гуцало:

 Соняшники горять на подвір’ях за огорожами, вони повиходили до самої дороги, тут ростуть на вільному місці, й , дивлячись на них, хочеш усміхнутись, ловиш себе на тому, що зласкавів і здобрів безпричинно.  Соняшники піднялися над землею і своїм легким полум’ям наче тебе окрилюють, підносять. 

Аліна Горецька з оригіналом свого малюнка та книжкою

 Авторка малюнку з обкладинки збірки Аліна Горецька розказала про те, як її міській пейзаж з постатями хлопчика та дівчинки (кияни впізнають на її малюнку арковий парковий міст поблизу стадіону “Динамо”,  створений за проектом Євгена Патона), що свого часу отримав лише третє місце на конкурсі “Київ та кияни очима дітей”, був несподівано для неї самої відібраний для оформлення нової книжки. Це мотивує її не покидати образотворче мистецтво, хоча тепер для цього в неї набагато менше часу.

Велике спільне фото

Зустріч завершилася спільним фото на згадку. Книжка “Україна починається з тебе” доступна в фонді #БІБЛІОТЕКА, анонсоване також її поширення в електронних книжкових форматах.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic