Сувенірні магнітики на холодильнику – річ, знайома нині усім. Наша учорашня гостя Альона Науменко одного разу подивилася на них як художниця:) і побачила, що різнокольорові магнітики різної форми та розміру можна використовувати для створення мозаїчних картин. Нова художня техніка з часом удосконалювалася, магнітна “смальта” почала складатися не тільки з великих блоків, а й з дрібних “паличок”. Елементи меншого розміру дають кращу деталізацію зображення – наприклад, можна створити мозаїку за мотивами однієї з картин Марії Приймаченко. У певний момент художниця усвідомила, що магнітна “мозаїка” дуже добре надається до того, щоб “оживляти” її за допомогою сучасної анімаційної техніки stop motion. Так стартувала співпраця Альони Науменко із анімаційною студією Pause to play та її засновником Микитою Кравцовим. Пан Микита теж учора був нашим гостем:)
Наші студійці-художники дуже швидко опанували техніку створення картин з магнітних блоків та анімації stop motion. Створені ними сюжети містили рослинні та тваринні мотиви, абстракції, які не тільки народжувалися або зникали на очах у глядача, але й рухалися, видозмінювалися. Художні можливості дуже простої, майже примітивної техніки виявилися несподівано багатими – за її допомогою легко зобразити політ сонячних променів. Або хвилі, що розходяться від кинутого у воду каменя, або осіннє листя, що кружляє за вітром…
Керівниця проекту Uartist Ніна Івановська демонструє магнітну мозаїку за мотивами картини Марії Приймаченко Студійці починають підбирати елементи для своїх картин А тут в гру вступає Микита Кравцов та його чарівний смартфон на штативі Ми так захопилися творчістю, що забули попросити Альону Науменко попозувати для фото. На цьому кадрі вона стоїть справа у жовтому платті Художня техніка дає змогу ускладнювати зорові образи та їхні перетворення… …і добре підходить для колективної творчості