Як Різдво та Новий рік краще святкувати з ялинкою, так і Всесвітній день письменника, що відзначається 3 березня, належить відзначити у компанії з літератором або літераторкою. Придумано – зроблено: у нас у БІБЛІОТЕЦІ гостювала письменниця Галина Ткачук, авторка книжки “Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака” та інших мегахітів сучасного дитліту.
БІБЛІОТЕКА багато працює над тим, щоб Всесвітній день письменника нарешті став таким самим всенародним професійним святом, як День учителя, медика або бухгалтера. От і цього разу ми з Галиною Ткачук зробили все для того, аби наша аудиторія, яка цього разу складалася з четверто- та п’ятикласників, дізналася якомога більше професійних письменницьких секретів. Наші читачі виявилися дуже обізнаними – й коли наша гостя повідомила, що її книжка “Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака” є детективом з елементами фентезі, вони швиденько й вичерпно охарактеризували обидва жанри. Коли ж стало відомо, що злочином, з якого розпочинається детективний сюжет, є нахабне й загадкове поїдання смаколиків та іншої їжі з кухонь стародавнього Києва, усі погодилися, що це й справді жахливо й заслуговує на дуже ретельне розслідування. Галина Ткачук була гранично відвертою й розказала, як можна легко придумати годящий сюжет для детективу. Потім, коли зайшла мова про фентезі, книжка про Білку Квасолю виявилася зовсім не такою простою, як здавалося спершу. В ній, наприклад, заховався конструктор давньоруських імен. Або дуже численні неймовірні персонажі, намальовані легкою рукою художниці Наталі Кащак. Такі, наприклад, як дядько Фаст (чиє ім’я увіковічнене тепер у назві українського міста Фастів), або малинові оббируни.
Письменницькі секрети – дуже зненацька річ. Хто б міг подумати, що справжній письменник може написати з однієї своєї книжки іншу, і про це ніхто на світі не здогадається? Або про те, що найулюбленішим літературним жанром для найменшим є страшні-престрашні страшилки? А між іншим це все правда!
За щирою та веселою розмовою час зустрічі збіг майже непомітно. Але ми та наші читачі все ж не забули про належні атрибути вдалого професійного свята. Тому у нас були квіти, подарунок, автограф- та фотосесія 🙂
Без категорії
Той, хто зумів ненароком змінити усе. До 190-річчя з Дня народження Льюїса Керрола
В наші дні вже нікого не дивує, що деякі дуже поважні дорослі, найчастіше – письменники, що пишуть дуже серйозні книжки, одного дня приходять у дитячу літературу з яким-небудь легковажним і бешкетним твором. Однак казка про Читати далі…