БІБЛІОТЕКА та видавництво Book Chef розпочинають новий онлайн-проєкт для старшокласників, що має назву “Кастинг професій”. Ми вирішили в повній мірі скористатися перевагами відеоконференцзв’язку, аби запрошувати провідних фахівців і робити звичні профорієнтаційні бесіди більш змістовними й сучасними – говорить головна редакторка Book Chef Катерина Дем’янчук. Почали з розповіді про фах науковця-біолога у викладі директора Національного антарктичного центру Євгена Дикого.
Нині ми всі спостерігаємо, як сучасна наука безжально ламає багато уявлень і стереотипів тридцяти-двадцятирічної давнини. Біологія – не виняток. Пан Євген пригадав, як швидко втратили актуальність уявлення про наукову кар’єру в цій царині. Вже нема ні “чистих” польових мандрівників-натуралістів, що хочуть відшукати десь у глушині нові види флори й фауни, ні “чистих” лабораторних теоретиків: у наші дні кожен біолог має бути класним знавцем і практиком лабораторних досліджень, готовим вирушати в складі експедицій хоч на дослідницькому кораблі у Чорне море, хоч у складі антарктичних місій. Наприклад, у наші дні більше нема необхідності закидати сіті, щоб зібрати інформацію про морських мешканців – достатньо провести аналіз ДНК відібраних зразків води!
Для старта власної кар’єри у біологічній науці насамперед потрібні знання зі шкільного курсу біології. На жаль, реформа зі створення профільної середньої освіти досі пробуксовує, тому сьогоднішнім школярам, перевантаженими численними уроками та домашніми завданнями, нелегко полюбити цю, без сумніву, дуже цікаву науку.
Втім, шкільний курс біології – далеко не вичерпний список дисциплін, які потрібно опанувати біологові. Щоб дізнатися про всі суміжні науки, а також про найкращі наукові та освітні центри в Україні з біології та про перспективи працевлаштування випусників біофаків, запускайте відео:
На ілюстративному фото: новоприбула команда зимівників на антарктичній станції “Академік Вернадський” розвантажує матеріали та обладнання. Березень 2020 року, джерело: mon.gov.ua.