БІБЛІОТЕКА спільно з видавництвом “Час майстрів” провели онлайн-презентацію блискучого дитячого та підліткового наукпопу з політології та правознавства від британського письменника й художника-ілюстратора Тома Маклокліна. Читаймо про пригоди юного Джо Перкінса та його друга Аджая у резиденції на Даунінг стріт

Британський художник Том Маклоклін починав свою кар’єру як політичний карикатурист – довгі роки він малював для газети The Western Morning News. Потім створював анімаційні заставки для численних телевізійних шоу. Отже, коли йому спало на думку написати книжку, що пояснити своїм дітям, як працює система влади у Великобританії, він просто скористався своїм професійним досвідом. Хоча придуманий ним сюжет про дванадцятирічного школяра, що несподівано став аж цілим британським прем’єр-міністром, й справді чимось нагадує одне з популярних телешоу, його реалізовано за всіма канонами й традиціями світової літератури. Першим українським читачам книжки “Це – дванадцятирічний прем’єр” – перекладачці Наталі Тисовській та фронтменові гурту “Нумер 482” Віталієві Кириченку вона нагадала твори Астрід Ліндгрен, Роальда Дала та Джеремі Стронґа.

Завдяки книжці Тома Маклокліна діти та підлітки дізнаються про таку неочевидну, але дуже важливу річ для кожного можновладця – про політичну відповідальність. Джо Перкінс скільки міг завгодно висловлювати свої дивакуваті законодавчі ініціативи, від заборони дурнуватих телешоу (авжеж, натяк на приналежність автора до телевізійної кухні 🙂 до роздачі інтернету через wi-fi-ретранслятори у котячих ошийниках, від тимчасової підвладності учителів учням до безкоштовної роздачі цукерок, але йому повелося дуже несолодко, коли настав час робити щось для втілення бодай того, з чого вся історія почалася. Йдеться про збереження міського парку, де працює матір Джо Перкінса. Том Маклоклін, власне, говорить своїм юним читачам – для того, щоб втілити свої дитячі мрії, їм все ж доведеться поводитися по-дорослому, бути цілеспрямованими й відповідальними. Втім, навіть у дорослому житті можна віднайти спосіб повернутися в дитинство – наприклад, погратися із своїми дітьми у велику політику, вдосталь насміятися із кумедних персонажів та ситуацій у ній.

Представниця видавництва “Час майстрів” українська дитяча письменниця Катерина Кулик наприкінці запросила читачів взяти участь у конкурсі і розіграші книжки “Це – дванадцятирічний прем’єр”. Його умови дуже прості – потрібно придумати й написати свій закон, який, на Вашу думку, потрібно обов’язково втілити в життя. Докладніше про умови та правила визначення переможців – тут.

Запрошуємо переглянути відео з нашої онлайн-зустрічі.

Видання книги підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic