![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/kalytynskyi_c-1024x768.jpg)
Влаштувати вечірку нам допомогли студенти Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв
Андріївські вечорниці, що втретє відбуваються у бібліотечному просторі Події/Events, яскраво нагадують усім, що етнографічний матеріал, свого часу зібраний, записаний та каталогізований науковцями, потрібен нинішній молоді аж ніяк не тільки для здачі університетських іспитів з фольклору. Звісно, кусання калити, різноманітні ворожіння, співи, танці, а ще смачне частування – це вже саме по собі створює веселий та розкутий настрій. Втім, цього разу ми не обмежилися етнографічним матеріалом й несподівано забрели до царини суміжної наукової дисципліни – антропології. Про те, що вчені цього фаху – дуже веселі люди, які не цураються жартів ні про свій предмет, ні про самих себе, БІБЛІОТЕКА свого часу дізналася з книжок письменниці й професійної антропологині Марини Гримич. На Андріївських вечорницях-2021 завдяки студентському дуетові з факультету сценічного мистецтва КМАЕЦМ ми пішли далі, до класичних першоджерел. Зірковий драматург 1920-х років Микола Куліш, створюючи комедію “Мина Мазайло“, теж не втримався від “антропологічних” жартів – так у п’єсі з’явилися знамениті “українські” індекси черепа (!) Улі Розсохи, які з немалим завзяттям береться вимірювати фанат українізації Мокій Мазайло. Поєднання живої української мови, молодості, закоханості та доброго гумору на сцені виглядало просто фантастично!
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8450-2-1024x683.jpg)
Мокій: По яку?
Уля: — По яку? Взагалі по українську книжку.
[У Мокія забриніло в грудях]
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8453-2-1024x683.jpg)
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8455-2-1024x683.jpg)
А далі настала черга панові Калитинському братися за коромисло, а панові Коцюбинському – сідлати коцюбу. Адже хоч-не-хоч, а вечорниці на Андрія без кусання калити не відбудуться. Тож панові Коцюбинського довелося продемонструвати спритність, аби дострибнути до неї 🙂
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8462-2-1024x683.jpg)
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8467-2-1024x683.jpg)
![](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/267865190_2218615604957276_2831560699017262615_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0ItnBJPZc-UAX_vNqqI&tn=yBVciuq3CKkX87KB&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=00_AT9-6xYsXdgRzLShMTadITJhiXtluY_BuAkpR8k73g9d7A&oe=61BFC800)
А далі до справи взялися наші ворожки. Цього вечора ворожили з мішечком, квасолею і корабликом. Звісно, кожен сам для себе визначав ступінь серйозності у ставленні до відповідей на запитання про майбутнє, отриманих у такий спосіб 🙂 А проте БІБЛІОТЕКА все ж не сумнівається в правдивості відповіді на своє запитання – так! читачів у 2022 році у нас буде ще більше!
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8536-2-1024x683.jpg)
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8528-2-1024x683.jpg)
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8543-2-1024x731.jpg)
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8518-2-1024x712.jpg)
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8516-2-1024x683.jpg)
Звісно, танці у нас цього разу теж були:) Жіночий танцювальний ансамбль Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв подарував глядачам хореографічну композицію на українську народну пісню “Цвіте терен”.
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8511-2-1024x683.jpg)
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8475-2-1024x716.jpg)
Завершилися наші Андріївські вечорниці пісенною лірикою у виконанні Єлизавети Момот
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8575-2-1024x681.jpg)
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8619-1024x683.jpg)
Нарешті після сценічної програми в нас і почастунок був 🙂
![](https://shevkyivlib.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/img_8631-1-1024x683.jpg)
Про Андріївські вечорниці-2019 читайте тут
Про Андріївські вечорниці-2020 можна прочитати тут