У Всесвітнього дня захисту тварин – дев’яносторічна історія. Вперше захисники тварин з усього світу домовилися щорічно відзначати спеціальну дату, присвячену захисту й благополуччю фауни, на своєму конгресі, що відбувся 8 травня 1931 року у Флоренції. Ініціатором був німецький зоозахисник, видавець, автор книжок для дорослих та дітей Генріх Ціммерман, а дату 4 жовтня обрали на честь Франциска Ассізького, католицького святого та покровителя тварин. На жаль, у роки Другої світової війни традиція обірвалася, а сам Ціммерман був убитий нацистами через єврейське походження…

Всесвітній день захисту тварин був відроджений у 2003 році зусиллями авторитетного британського благодійного фонду “Вартові природи” (Naturewatch Foundation). З 2014 року ним була започаткована традиція щорічно відзначати грантами найкращі зоозахисні проєкти по всьому світу. Так, у 2021 році два великі гранти отримали:

  • Міжнародна асоціація захисту тварин (International Organization for Animal Protection, OIPA) на впровадження доступної ветеринарної допомоги віслюкам у Камеруні
  • Африканська мережа благополуччя тварин (Africa Network for Animal Welfare, ANAW) – на розгортання програми щеплень собак проти сказу у Кенії.

    Два малих гранти отримають:
  • Товариство благополуччя тварин Свазіленду (Swaziland Animal Welfare Society, SAWS) – на проведення інформаційної кампанії серед власників домашніх тварин;
  • Асоціація захисту прав тварин Болівії (Asociación para la Defensa de los Derechos de los Animales, ADDA) – на друк інформаційних матеріалів для шкіл та інших освітніх закладів.

Таким чином, основний інформаційний фокус Всесвітнього дня захисту тварин цього року спрямовано на домашніх тварин, на підтримку доступної ветеринарної допомоги та на інформаційні кампанії заради відповідального ставлення до тримання тварин удома.

Героями цього дня є лікарі-ветеринари й зоозахисники-волонтери всього світу. До речі, 105 років тому, 3 жовтня 1916 року народився чи не найвідоміший у світі лікар-ветеринар і британський письменник, автор творів для дітей і дорослих Джеймс Герріот. Українці знайомі з ним за перекладами російською, що побачили світ у середині 80-х – “Про всіх створінь – великих і малих” та “Про всіх створінь – красивих і прекрасних”. Чекаємо перекладу українською!

Даррелл, Д.
Птахи, звірі та родичі [Текст] / пер. з англ. Ю. Красиленко ; іл. М. Рудської. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2019. – 317 с.

Гелліко, П.
Томасина [Текст] : кішка, що вважала себе божеством : роман / пер. з англ. А. Сагана. – Київ : Видавнича група “КМ-БУКС”, 2019. – 327 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic