Нещодавно видавничий дім “Академія” видав нову підліткову повість Юлії Чернієнко. Після дебютної “Помсти”, в якій авторка робить спробу пов’язати доволі поширені підліткові проблеми і комплекси із злободенною темою агресії в шкільному та молодіжному середовищі, у творі, що отримав назву “Хікі шукають любов”, вектор зацікавлення гострою соціальною проблематикою дещо змінюється. В центрі оповіді – долі підлітків Уляни та Дрона, кожен з яких з різних причин чинить запеклий опір соціалізації та перспективі дорослого життя, впродовж тривалого часу відмовляючись виходити з дому та спілкуватися бодай з ким-небудь. Слово “хікі”, винесене у заголовок книжки, походить від японського “хікікоморі” – так у Країні Сонця, що сходить називають молодих соціофобів-екстремалів.

Українська реальність, на щастя, не сприяє тому, щоб наші підлітки буквально наслідували звички та поведінку японських хікі, однак соціофобія руйнівна навіть у лайт-форматі. В основу сюжету повісті Юлія Чернієнко кладе різні сценарії психологічної терапії підлітків, що оголосили про своє усамітнення, серед яких БІБЛІОТЕКА особливо хотіла б відзначити залучення їх до читання.

Деструктивні підліткові та молодіжні субкультури – не єдина соціальна проблема, яку висвітлює авторка на сторінках своєї нової повісті. Щоб дізнатися, які з них варто обговорити з підлітками, запрошуємо переглянути відео нашого онлайн ефіру:Юлія Чернієнко. Хікі шукають любов. Повість для підлітків. – К.: ВЦ Академія, 2020. – 160 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic