Нині багатьом здається, що Організація Об’єднаних Націй, її штаб-квартира у Нью-Йорку, засідання Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки – це зі світу високої дипломатії, щось таке малозрозуміле й віддалене від наших повсякденних клопотів, хоч і дуже престижне. Насправді ми й не підозрюємо, наскільки наше сьогоднішнє життя, причому не тільки громадсько-політичне, залежить від діяльності ООН. Наприклад, право націй на самовизначення, закріплене в статті 1 Статуту Організації Об’єднаних Націй рівно 75 років тому, 24 жовтня 1945 року, лежить в основі Акту про Незалежність України. Ще один фундаментальний документ ООН, що став міцною підвалиною Конституції України та всього нашого національного законодавства – Загальна Декларація Прав Людини, прийнята 10 грудня 1948 року на засіданні Генеральної Асамблеї. Завдяки діяльності Ради Безпеки ООН Російська Федерація як держава-агресор не може навіть сподіватися на всезагальне визнання світовою спільнотою анексії українського Криму. Ще одна дуже важлива для України в контексті збройної агресії РФ організація в структурі ООН – Міжнародний суд у Гаазі, який зокрема звершує правосуддя над військовими злочинцями, що вбили пасажирів та екіпаж рейсу МН17 у небі над окупованим Росією Донбасом 17 липня 2014 року. Міжнародний валютний фонд, про програми співробітництва з яким регулярно повідомляють українські ЗМІ, теж належить до структур ООН. Чи варто спеціально пояснювати, яке велике значення має в нинішній період пандемії COVID-19 Всесвітня організація охорони здоров’я ООН?

З огляду на все викладене вище є абсолютно закономірним, що діяльність БІБЛІОТЕКИ та діяльність ООН тісно взаємопов’язані. Перш за все, право людини на інформацію та освіту, закріплене в Загальній Декларації Прав Людини ООН, практично неможливо дотримати без відкритої та ефективної системи бібліотек. Далі, завдання, які ставить перед собою БІБЛІОТЕКА, належать до сфери компетенції одразу двох впливових організацій із структури ООН – Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та Організа́ції Об’є́днаних На́цій з пита́нь осві́ти, нау́ки і культу́ри ЮНЕСКО.

Дізнаваймося більше про історію, структуру, діяльність та основоположні документи ООН! Це допоможе не тільки краще розбиратися в реаліях сучасної міжнародної політики та в системі міжнародного права, а й добре здати ЗНО з історії. Крім жартів, заснування й діяльність ООН – невід’ємна складова всесвітньої історії в період після Другої світової війни, відображена у тестових завданнях для випускників шкіл 🙂

Категорії: Без категорії

Easysoftonic