Любов до віршів Тараса Шевченка вже не перше століття є невід’ємною від любові до України. І нашу Батьківщину, і нашого Кобзаря недостатньо любити десь далеко, споглядаючи на великій відстані від свого життя. Як не можна любити Україну і не дбати про її благо, так не можна любити Шевченкову поезію і не знати. не читати її. Тому українці не лише вивчають вірші Тараса Григоровича в школі – вони живуть із ними все своє життя.

Цьогорічний формат традиційного Шевченківського березня в БІБЛІОТЕЦІ – проект “Тарас Шевченко голосами поколінь”. Він передбачає читання віршів Кобзаря зі сцени виконавцями різного віку – від дошкільного до пенсійного. Попри те, що для участі у проекті не було жодних вікових обмежень і квот, підсумковий концерт у нас вийшов дитячо-молодіжним:) Емоційно та драматично насичені Тарасові рядки дають змогу кожному розкрити свої акторські здібності, творити яскраві сценічні образи навіть  читцям-початківцям. Наші учасники старалися й активно використовували арсенал засобів професійного театру – наприклад, Аделіна Демченко читала вірш “Якби мені черевики” босоніж, а Маргарита Ольшевська та Ліза Сібільова використали для читання уривку з поеми “Утоплена” супровід електронних клавіш. Крім того, у багатьох виконавців, зокрема, у Богдана Неспірного та Анастасії Баші, на створення сценічно-поетичного образу зіграли елементи костюму – сорочки-вишиванки.

БІБЛІОТЕКА з радістю подарувала цьогорічним учасникам книжки сучасних українських письменників, адже ми дуже любимо читання віршів Кобзаря із нашої сцени:)

Категорії: Без категорії

Easysoftonic