З давніх-давен про це мріяв кожен художник. Немов за помахом чарівної палички люди, тварини, транспорт, дерева, хмари й дощові краплі починають рухатися. Глядача, який протягом багатьох століть звик виключно до нерухомих зображень, це не могло не вразити.

Однак лише в ХХ столітті з появою кінематографу стали можливими перші анімаційні фільми. Біографія найвідомішого в світі автора анімаційних стрічок Волта Діснея, яка міститься у книжці Нікіти Кравцова, свідчить, що він не те що ніколи не досягнув би успіху – не зміг би завершити навіть свою найпершу картину без художнього й технічного новаторства!

Нині вже є безліч способів створювати рухоме зображення, багато з яких доступні навіть любителям. Щоб спробувати себе в анімації, тепер уже не обов’язково мати можливість працювати на професійній кіностудії. Ось так, починаючи з найпростішого й опановуючи дедалі складніші речі, а також детально ознайомившись з історією анімації :), можна зробити кар’єру в цій царині.

У наш час анімація, між іншим, не тільки знайомі всім з дитинства мультфільми, але й складні інженерні схеми і навіть книжкова ілюстрація! Саме так: у книжці Микити Кравцова всі ілюстрації анімовані – для їх перегляду потрібен смартфон із камерою та спеціальним застосунком. На нашій суботній презентації ми переконалися в набагато більшій інформативності цих рухомих зображень в якості ілюстрацій до тексту.

______

* Кравцов Нікіта. Історія анімації: Як народжується мистецтво. Переклад з російської Оксани Шуляр. – К.: ArtHuss, 2019. – 192 c.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic