П’ятничного вечора 21 вересня простір Події/Events #БІБЛІОТЕКА перетворився на кіноклуб. Короткометражний документальний фільм Василя Возняка “Небо над головами” непростий до перегляду, бо розповідає про одне з найвідоміших місць несвободи для неповнолітніх правопорушників – Прилуцьку виховну колонію. Однак він зовсім не похмурий, навпаки, світлий та оптимістичний.

Модератор показу Северин Наливайко (з мікрофоном у руках) представляє фільм та його режисера Василя Возняка

Режисер Василь Возняк

Автор картини Василь Возняк зізнався, що остаточному варіантові  фабули, вміщеному у 18-хвилинний хронометраж, передували зйомки упродовж двох із половиною років та багатогодинне відео, нещадно порізане на монтажному столі. Кінодокументалістика щодо гостросоціальних тем – в чималій мірі  справа везіння. Без опуклої постаті головного героя відзнятий матеріал може так і не стати картиною. На щастя, герой серед вихованців у Прилуках знайшовся.

Головний герой Богдан на постері фільму. Знімок із сторінки фільму в соцмережі Facebook

Хлопчина на ім’я Богдан зважився на відповідальність, на благородні вчинки й зміни в житті. Однак у фокусі картини – не так Богдан та його біографія, як ті, хто вірить у нього, його персональна група підтримки – мама, сестра, керівниця гуртка декоративно-прикладного мистецтва, волонтери, що приїхали організовувати в колонії спортивні змагання…

Учасник зустрічі Іван Авраменко, товариш Богдана по Прилуцькій виховній колонії

Учасниця зустрічі Уляна Щудло, волонтерка Червоного Хреста, яка працює з неповнолітніми у Лук’янівському СІЗО

Глядачів фільм зачепив, вони активно цікавилися і самим фільмом, і роботою з неповнолітніми правопорушниками

Про підтримку та коло спілкування йшлося й під час дискусії, що розгорнулася після перегляду. Її учасники – крім самого автора  це був колишній вихованець Прилуцької колонії та друг Богдана Іван Авраменко та волонтерка Червоного Хреста Уляна Щудло, яка навідує неповнолітніх правопорушників у слідчому ізоляторі – говорили про необхідність такого кола підтримки та спілкування. Інший аспект теми, навколо точилося обговорення – уроки на майбутнє для теперішніх та потенційних батьків. Один із дієвих рецептів – залучення дітей до читання, творчих та освітніх активностей – все те, що пропагує #БІБЛІОТЕКА.

Дякуємо Василеві Возняку, Іванові Авраменку, Уляні Щудло, Северинові Наливайку, глядачам за можливість побачити картину й плідно поспілкуватися.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic