В українських Карпатах про Олексу Довбуша та його хлопців знають усі. Можна приїхати до будь-якого містечка або села, і вам охоче розкажуть про стежки, дерева, джерела, струмки, камені та скелі Довбуша. Легенд, оповідок та пісень про нього стільки, що вистачить не на одну книжку. Зрештою, до історії благородного розбійника, Робін Гуда Карпатських гір зверталися письменники різних поколінь та мистецьких напрямів – Микола Устиянович, Юрій Федькович, Іван Франко, Григорій Смольський, Леонід Первомайський. Хрестоматійним біографічним романом на цю тему вважається “Довбуш” Гната Хоткевича. Також є добре написаний нон-фікшн про нього – твір українського історика Юліана Целевича “Про Олексу Довбушука та єго попередників і наступників” (1882). Але це все твори для дорослих. Натомість письменник та видавець Василь Карп’юк, коли розповідав своєму маленькому синові про легендарного опришка, відчув, яким великим є потенціал Олекси Довбуша як героя дитячої літератури. Ба більше, він цілком може бути героєм коміксів та комп’ютерних ігор. Власне, деякі елементи стилістики графічного роману (коміксу) втілила в своїх ілюстраціях до нової книжки “Олекса Довбуш. Таємниця сили” львівська художниця Наталя Кудляк. Завдяки її книжковій графіці стало можливим легко й наочно пояснювати реалії з карпатського життя, колоритні слова-діалектизми тощо.

Художниця-ілюстраторка Наталя Кудляк проводить майстер-клас для юних читачів БІБЛІОТЕКИ за мотивами книжки Жака Жаб’є “Людина-Восьминіжка”, жовтень 2019 р.

Запрошуємо переглянути відео з нашої онлайн-зустрічі, щоб дізнатися про те, як книжка написалася всього за один тиждень, хто був натхненником і керівником проєкту, хто – уважним і прискіпливим редактором, що таке команда бета-рідерів та як до неї можна долучитися. Вже зовсім незабаром шукайте “Олексу Довбуша. Таємницю сили” на нашій полиці нових надходжень!

Василь Карп’юк. Олекса Довбуш. Таємниця сили. – Ілюстрації Наталі Кудляк. – Брустурів: Дискурсус, 2020 – 128 с.

Хоткевич, Гнат Мартинович.
Довбуш [Текст] : повість / Кармалюк / В. З. Гжицький. – Київ : Український Центр духовної культури, 1997. – 606 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic