Львівська письменниця Марта Гулей – не новачок у жанрі підліткової повісті. 13 березня БІБЛІОТЕКА спільно з Видавничим центром “Академія” провела презентацію її третьої книжки, що з легкої руки видавця, письменника та редактора Василя Теремка отримала назву “Ніч із дев’ятнадцяти днів”.

…Задум з’явився в період першого жорсткого локдауну навесні 2020-го. Марті Гулей спало на думку використати нову пандемічну реальність, яка розриває та/або серйозно видозмінює звичні соціальні зв’язки у підлітковому середовищі, для створення пригодницького сюжету. Старшокласникові Владу знадобилося близько двох тижнів, щоб перейти від відстороненого споглядання нової карантинної реальності і зникнення близьких – дівчини, друга, а тоді й батька – до активних дій та пошуків відповідей. Це неминуче призводить до порушення тоталітарних (так, авторка згущує фарби) карантинних правил та нових ризиків. Для того, щоб уникнути небезпеки, знайти допомогу й підтримку та перемогти, доведеться кардинально змінити своє коло спілкування. За законами жанру має з’явитися й мелодраматична лінія…

Влад не супермен, він на початку сюжету навіть не має розвинених логічних та аналітичних здібностей, не кажучи про харизму та авторитет серед однолітків. Читачам повісті належить побачити переоцінку цінностей та інші важливі зміни, притаманні підлітковому вікові. Щоб дізнатися трохи більше про “Ніч із дев’ятнадцяти днів”, запрошуємо переглянути відео нашої зустрічі, модерує Світлана Вертола:

Гулей, Марта.
Ніч із дев’ятнадцяти днів. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2020. – 144 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic