Повість “Містраль” Анджели Нанетті – про велику мудрість життя на маленькому острові

Ми, мешканці суходолу, можемо потрапити у цей маленький острівний світ Середземномор’я лише на правах гостей. БІБЛІОТЕКА одразу по завершенні карантину запрошує прочитати книжку, яка максимально відверто розкаже, як це воно насправді – виростати, відчуваючи себе повноправним королем острова, розкриваючи його світлі й темні таємниці, а ще – зустріти своє незабутнє перше кохання і ледь не згубити від нього голову…

Українські читачі вже добре знають книжки італійської письменниці Анджели Нанетті. Попередні дві – “Мій дідусь був черешнею” та “Чоловік, який вирощував комети” розповідали про дідусів, яким на схилі віку випало показувати онукам на власному прикладі, як гідно прожити життя і не менш гідно його завершити. “Містраль” – дещо інший сюжет, в якому, щоправда, теж знаходиться місце мудрості старшого покоління – дідусів і бабусь, батька й матері.

Це морська й чуттєва історія зростання та пошуку себе хлопця Містраля, що, подібно до сильного й непереборного вітру, на честь якого його й назвали. У спадок від дідуся Мікеле – доглядача маяка, йому дістався цілий острів, на якому він почувається самотньо й розгублено. Уся історія розгортається на двох островах: Чорному острові, де живе головний герой зі своє сім’єю та Білому острові, де мешкають зграї чайок. Лише одне місце на Чорному острові було для нього забороненим – Чайчин стрімчак, де розбився його дідусь. Однак, непереборна цікавість та його жага до нового змушує його повертатися туди знову і знову й споглядати свої законні володіння.

Нікому не вдається приборкати його вольовий характер — ані татові, на якого він так схожий, ані мамі чи бабусі. І немає для Містраля нічого кращого, ніж бути наодинці з морем і вірним псом Пінявкою та розкривати тисячі таємниць, що криються у хвилях… Так і триває аж до тієї миті, коли на острові з’являється маленька іноземка на ім’я Хлоя, що перевертає його життя. Їй не властиві жодні упередження, і завдяки їй Містраль відкриває для себе не тільки глибини моря, але й кохання.

Нанетті, А.
Містраль [Текст] : повість / пер. з італ. А. Маслюха ; обкл. А. Стефурак. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 231 с.

Нанетті, А.
Чоловік, який вирощував комети [Текст] : повість / пер. з італ. А. Маслюха ; худож. А. Стефурак. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 151 с.

Нанетті, А.
Мій дідусь був черешнею [Текст] / пер. з італ. А. Маслюха ; мал. А. Стефурак. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 135 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic