Поки ви сумуєте на карантині, ми підготували віртуальну мандрівку найкращими бібліотеками світу! Погляньмо, що цікавого відбувається в бібліотеках, простори яких тимчасово закриті для відвідувачів!

Британська бібліотека (м. Лондон)
Британська бібліотека недарма вважається найбільшою бібліотекою світу, адже її книжкові фонди налічують понад 150 млн одиниць. На час карантину адміністрація відкрила доступ до цифрових послуг. Онлайн-ресурсами можуть скористатися усі охочі, а не лише  науковці та дослідники.
Для дітей британці створили окремий цифровий ресурс. Веб-сторінки проекту рясніють цікавим та корисним контентом: як створити міні-книжку, порадами поетам-початківцям, та креативними активностями. Прямо зараз на сайті можна намалювати відомого героя Ґруффало або оживити хижих тваринок. Також діти можуть погортати обкладинки коміксів або дитячих книжок.

Бібліотека конгресу США (м. Вашингтон)

Ця найстаріша бібліотека США заснована з подачі Другого президента Америки Джона Адамса у далекому 1800 році.
На час карантину працівники бібліотеки надають онлайн-консультації з пошуку книжок. На сайті можна відвідати бібліотечні виставки та переглянути колекцію старовинних карт. Дітям пропонують намалювати книжкових героїв, узяти мікрофон і розповісти свою історію. Прямо зараз доступна колекція коміксів бібліотеки: Explore | Comic Art: 120 Years of Panels and Pages | Exhibitions at the Library of Congress

та колекція з 2500 японських гравюр із можливістю їх розмалювати:

Нью-Йоркська публічна бібліотека (США).

Відома тим, що створювалась на кошти меценатів. Головна історична будівля розташована на Манхеттені. Загалом бібліотека налічує понад 50 мільйонів одиниць для зберігання, а до її складу входять 87 бібліотечних підрозділів з різних частин міста. 

Поки бібліотека не обслуговує читачів через пандемію, відвідувачам пропонують численні онлайн-послуги: віртуально погортати новинки, знайти електронні чи аудіокниги. Також відкриті доступи до ресурсів з дистанційного навчання для учнів та викладачів. Під час їх проходження можна отримати довідку про успішне виконання домашки.  Хочете висловити вдячність бібліотекарям – будь-ласка, це також можна зробити на сайті бібліотеки.

Центральна муніципальна бібліотека м. Вільнюс (Литва) на час карантину пропонує своїм читачам щотижня замовляти книжки за електронним каталогом або за телефоном та отримувати їх кур’єром додому. Повернути книжки до бібліотеки можна після закінчення карантину. Незабаром у них же стартує унікальний проект віртуальної гри для дітей 9-14 років та їх батьків. Участь у грі передбачатиме розвиток емоційного інтелекту, бесіди з модератором та життя на віртуальному острові. Звісно, без книжки не обійдеться…

А що у нас?
Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва
ще на деякий час залишатиметься зачиненою до послаблення умов карантину в столиці. Але! Це не привід пропускати наші численні онлайн-заходи.

Занотуйте:

  • Щопонеділка на сайті бібліотеки – огляди англомовних ресурсів. Кожен, хто відвідував гурток англійської мови, має можливість отримувати цікаві завдання і рекомендації у групі вайбер. 
  • Щосереди чекайте на відео-уроки гуртку графіки і живопису викладачки Юлі Шеменьової, а також поради психолога.
  • Щоп’ятниці для найменших дітей проходять традиційні «Казкові сніданки» в онлайн-форматі.
  • Слідкуйте за книжковими оглядами, що публікуються щотижня під тегом #першакнижкапіслякарантину. В анонсах виходитимуть книжки для дорослих, підлітків та найменших.
  • Щосуботи відвідуйте цікаві мистецькі заходи.

І до речі, ми готуємо для вас прямі ефіри з цікавими гостями.
Долучайтесь!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic