Українські школярі поступово входять у час літніх канікул – для когось, наприклад, для львів’ян, останній дзвоник вже пролунав 24 травня, а для киян свято ще попереду. А от для учнів шкіл у сусідній Польщі час завершити навчання настане лишень через місяць, 1 липня!

Наша гостя Божена Антоняк, засновниця львівського видавництва “Урбіно” та перекладачка, розказала нашим читачам чимало цікавого про польську літературу для підлітків. Завдяки її старанням побачили світ дві книжки Малгожати Заремби-Стренковської з серії про детектива Кефірчика – “Детектив Кефірчик у пошуках скелета” та  “Детектив Кефірчик і перший труп”. Головний герой попри своє смішне прізвище має цілком серйозне ім’я – Теодор, вірного друга й напарника Домініка, мрії про  кар’єру професійного детектива й водночас купу домашніх обов’язків, з якими потрібно давати раду. Стартувавши з розшуку скелета, зниклого із шкільного кабінету біології, друзі швидко потрапили у більш серйозні пригоди…

Якщо книжки про Теодора Кефірчика адресовані хлопчикам, то “Щоденник Черепушки” польської письменниці Йоанни Ягелло – чтиво передусім дівчаче. Втім, його головна героїня має таку саму проблему, як і детектив-початківець – звати її Амелія, а от прізвище змушує її мріяти про швидке заміжжя:) Втім, зміна прізвища – не єдине її палке бажання, упродовж усієї книжки вона домагається від батьків своєї собаки. Пані Божена прочитала нам уривок про те, що ж вийшло з її “собачої” маніфестації:)

Видавництво “Урбіно” також започаткувало серію підліткових книжок про різні країни світу. Розпочинає її видання, що присвячене Японії та має дуже промовисту назву “Банзай”. Там можна знайти відповіді на чимало запитань щодо цієї дивовижної країни, наприклад, щодо часу цвітіння сакури на чотирьох найбільших японських островах, щодо орігами та “тисячу журавлів”, щодо боротьби сумо, щодо коропа як головного символу щорічного свята на честь хлопчиків та ще багато про що цікавого. Час зустрічі пролетів дуже швидко:)

#БІБЛІОТЕКА має чимало цікавих книжок видавництва “Урбіно”, шукайте в каталозі та записуйте на свій формуляр!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic