Напередодні Дня Конституції БІБЛІОТЕКА ділиться відео, яке пояснює, яким чином Основний закон нашої держави сприяє утвердженню громадської єдності, засадничих прав та свобод, створює умови для особистого та суспільного розвитку. В ньому також розповідається про правові запобіжники від диктатури та корупції, передбачені в Конституції.

Щоб бути свідомими громадянами, здатними захищати свої права та свободи, зміцнювати та розвивати Українську державу та громадський сектор, потрібно знати про Конституцію та її положення. Тому запрошуємо до перегляду цього відеоматеріалу.

Цей відеоурок створено за матеріалами Міжнародний інститут демократії та виборчої допомоги (International IDEA) та матеріалами Міжнародного центру перспективних досліджень

Впродовж століть кожна спроба встановлення та утвердження української державності народжувала новий історичний документ конституційного права. В цьому відеороликові дано їх перелік, а також дано пояснення, чому українці мають пишатися конституцією Пилипа Орлика ХVІІІ століття, а всі чотири конституції УРСР не відповідають стандартам світового конституційного права.

Про Конституцію можна прочитати багато цікавого у книжках, в тому числі в написаних спеціально для дітей та підлітків. Одна з них – “Я і Конституція”, написана професійними юристами у форматі ілюстрованого путівника українським Основним законом.

Я і Конституція [Текст] / Л. Денисенко, О. Ільков, А. Стельмащук, А. Шуліма ; мал. Ж. Олійник. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 85 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic