Розпочинаючи онлайн-урок для другокласників Спеціалізованої школи № 53 м. Києва та для читачів БІБЛІОТЕКИ, відомий дитячий письменник і головний редактор дитячої редакції видавництва “Наш формат” Іван Андрусяк зауважив, що дуже зрадів снігові, якого рясно насипало напередодні. Проте сьогоднішні замети важко порівняти із снігами з дитячих спогадів пана Івана про дорогу до школи у карпатському селі: їхній покрив був вищим за дитячий зріст. А нині найбільші кучугури сягають хіба колін. “Чи то сніги тепер інакші, чи я виріс?” – запитав він у себе та школярів.

На наступне питання – який у нас нині сніг? – відповісти було дещо легше. Варто уважно рахувати снігопади і відлиги протягом зими, а ще дещо знати про творчість Івана Андрусяка :), аби збагнути, що йдеться про його книжку “Третій сніг”, уривки з якої уміщено до шкільних хрестоматій.

На цьому місці, либонь, час припинити спойлери. Запрошуємо переглянути відеозапис нашого онлайн уроку й дізнатися, що спільного у їжака Петра з “Третього снігу” з поважною науковою установою – Інститутом філософії у Києві та хатою самого Івана Андрусяка у містечку Березань. Про горобців та дивовижних повзиків, що злітаються до годівнички у саду, і про шуліку, який зненацька полює на них. Про те, як воно – бути однокласником справжнього їжака у лісовій школі, і про те, які стреси загрожують сучасним школярам, а які – їжакам. Про те, навіщо потрібне їжакові вміння голосно хропіти, і як звали найкращу Петрову подружку. Завітайте на наш онлайн урок:

Для перегляду відео натисніть тут

Андрусяк, Іван Михайлович.
Третій сніг [Текст] : повість-казка / худож. О. Кузнецова. – Вид. 3-є, оновл. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 118 с.

У дописі використано ілюстрацію Ольги Кузнецової до книжки Івана Андрусяка “Третій сніг”

Категорії: Без категорії

Easysoftonic