Чотири дні з 27 лютого до 1 березня працював стенд БІБЛІОТЕКИ на фестивалі Neoсвітній Арсенал. Це було нелегко: щодня з 11 до 20 години одна за одною відбувалися творчі активності, працювала книжкова виставка. Учасниці втомилися дуже – відчутно більше, ніж упродовж своїх звичайних змін у нашому приміщенні на київському проспекті Перемоги 25а. Навіщо БІБЛІОТЕЦІ це було потрібно?

Як можна судити з назви, Neoсвітній Арсенал було присвячено просуванню найрізноманітніших нетрадиційних освітніх послуг та активностей. Серед учасників фестивалю було не так багато шкіл, курсів та інших звичних закладів освіти, натомість було багато музеїв, творчих студій, громадських організацій. Була навіть така серйозна державна установа, як Верховний Суд України. А завдяки нам на заході була яскраво представлена й бібліотечна спільнота.

Сучасна реальність у всьому світі та в Україні вимагає, щоб освіта ставала іншою. Замість традиційного ланцюжка від дитсадка через школу, коледж до університету та вченого ступеню – освіта впродовж усього життя. Замість фокусу лише на “жорстких” професійних навичках – увага також до “м’яких” соціальних, творчих, комунікаційних умінь. Замість засвоєння навчальних програм як основного критерію академічної та в подальшому професійної успішності – навпаки, якомога ширші обрії знань та умінь.

#БІБЛІОТЕКА готова пропонувати рішучий вихід за межі інституційної освіти для будь-якого віку та рівня. Починаємо з нашого хітового проєкту спільних читань для найменших “Казкові сніданки” у форматі “книжка плюс саморобка”. Між іншим, з’ясувалося, що такі спільні читання добре працюють не тільки щоп’ятниці у нас на проспекті Перемоги, 25а, а на фестивальному стенді.

Ще одним нашим потужно працюючим проєктом є цикл спільних інклюзивних читань та майстер-класів, які БІБЛІОТЕКА проводить спільно з громадською ініціативою Особливі. Він, з одного боку, дає можливість дітям з інвалідністю та їхнім батькам жити соціальним життям, набувати нових умінь та навичок, з іншого – знайомити суспільство з життям таких дітей та сімей, налагоджувати взаємодію з ними. На Neoсвітньому Арсеналі Особливі так само спільно читали книжки, тільки в дещо іншому форматі: дикторами були публічні люди, спортсмен і тренер з пауерліфтінгу Олег Базилевич, бібліотекарка БІБЛІОТЕКИ Марина Климова, психологиня Тетяна Сандлер, акторка театру та кіно Олена Курта.

Завершенням кожного фестивального дня на нашому стенді на Neoсвітньому Арсеналі було знайомство з образотворчим мистецтвом – художниця й керівниця гуртка живопису Юлія Шеменьова запрошувала усіх власноруч зробити картину в техніці трафаретного друку. Звісно, що всі сюжети у нас були за мотивами відомих дитячих книжок 🙂

За чотири фестивальні дні ми відчули, яким сильним є суспільний запит на альтернативу пасивному переглядові відеороликів та балачкам у соцмережах. БІБЛІОТЕКА як оновлений освітній та культурний заклад побачила для себе безліч нових можливостей!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic