Як пройти шлях від винаходу до промислової інновації, до змін у побуті та соціумі, зрештою, до нової якості життя?

У 70-80-х роках ХХ століття, на першій хвилі комп’ютеризації, було два варіанти розвитку новітніх цифрових технологій. Перший добре відомий тим, хто мав стосунок до науки в СРСР: діяли науково-дослідні інститути, які через механізми планової економіки намагалися впровадити свої розробки в масове виробництво (так, принаймні, говорили у ті роки). Про другий варіант у нас в Україні стало відомо тільки порівняно нещодавно. Ентуазіасти-винахідники, що починали свою діяльність у гаражах, вже більше не мусять іти зі своїм ноу-хау не до держави або великих корпорацій. Тепер вони шукали не покровителів, а венчурних інвесторів. Сама ж їхня справа почала називатися дещо дивним словом “стартап”.

Станом на 1980 рік команда київського Інституту кібернетики академіка Віктора Глушкова та американський гаражний стартап Стіва Джобса та Джона Возняка мав приблизно однаковий потенціал, щоб здійснити комп’ютерний прорив. І ми тепер добре знаємо, хто все ж таки зміг зробити його. Цей приклад показує, що в темі стартапів в наші дні мусить бути кожен підприємець, який дивиться в майбутнє.

Стартап – це не зменшена версія великих компаній. Це унікальна форма бізнесу, яка потребує власних підходів до планування і запуску продукту.

Хочемо представити вашій увазі дві унікальні книжки, які розкривають історії успіху та інструменти створення стартапів.

«Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива» Дена Сенора і Сола Сінгера – довгоочікуване україномовне видання світового бестселера. Це книжка про інновації і підприємливість. Про те, як одна маленька країна з невдалим розташуванням, без певних економічних і геополітичних переваг за короткий час стає однією з передових держав світу; стає втіленням інновацій і підприємництва. В книзі наведено десятки бізнес-історій, які з успіхом були реалізовані в Ізраїлі . Разом з тим – розповідається і про сфери, в яких Ізраїль відстає, про певні загрози подальшому успіху; про те, що зараз заважає Країні стартапів подібно Кремнієвій долині залучати до себе талановитих людей. Але основною темою книжки все ж лишається те, що основні економічні показники демонструють – Ізраїль сьогодні має найбільшу концентрацію інновацій та підприємницького духу в світі. Ця книжка є спробою пояснити цей феномен . У передмові до україномовного видання автори говорять про свої сподівання щодо України як унікальної інноваційної держави в майбутньому, і ця книжка стане натхненням для багатьох українських підприємців. 

Став Бланк і Боб Дорф «Священна книга стартапера. Як збудувати успішну компанію».

На відміну від попередньої, ця книжка містить більше практичних порад і рекомендацій. Автори пропонують детальну покрокову інструкцію перетворення ідеї стартапу на дієвий та прибутковий бізнес, як виявити «своїх споживачів», розробити життєздатний продукт, тестувати його на реальній аудиторії та вносити зміни, перш ніж пропонувати широкому загалу. Розповідають також про особливості створення онлайн-стартерів і стартерів із фізичними каналами розповсюдження. Про все це та багато іншого – в цій книзі. 


Категорії: Без категорії

Easysoftonic