“Для чого потрібні зоопарки?” – запитав у школярів трьох київських шкіл – ліцею № 142, школи №41 та приватної школи “Афіна” – наш гість, заступник директора Київського зоопарку Сергій Харьков. Відразу піднеслося багато рук, відповіді були найрізноманітнішими:

– Для розваги,

– Для того, щоб можна було погодувати тварин,

– Для того, щоб побачити слона/жирафа/носорога

Хтось навіть трохи спантеличив 🙂 пана Сергія:

–  Щоб заробляти гроші!

– На жаль, працівники зоопарку заробляють менше продавців і програмістів, – зауважив наш гість і почав розповідати про шість глобальних вимирань тварин. Найдавніше з них сталося, коли ще всі живі організми на Землі могли жити лише у воді. Найвідомішим, безперечно, є третє вимирання, коли 66 млн. років тому зникли динозаври. Але найнебезпечнішою і наймасштабнішою є шоста хвиля зникнення видів тварин, спричинена діяльністю людини. Популяції зникаючих тварин загрожені з двох причин – пряме вбивство (наприклад, бракон’єрами) та знищення середовища, де вони мешкають.

Ведучою зустрічі дітей із зоопарком була керівниця відділу обслуговування #БІБЛІОТЕКА Наталя Виноградова

Для чого потрібні зоопарки? – цікавиться заступник директора Київського зоопарку Сергій Харьков

Дуже красномовною є статистика щодо скорочення великих хижаків з родини котячих

Дуже красномовною є статистика щодо скорочення великих хижаків з родини котячих – всього впродовж останніх ста роки їхня чисельність упала в десятки разів. До того ж екологічна рівновага в природі є дуже крихкою, і на грані вимирання можуть виявитися навіть цілком звичайні рослини та тварини. Як зберегти біологічне різноманіття?

Для насіння рослин побували на норвезькому полярному острові Шпіцберген спеціальне сховище із спеціальним мікрокліматом, розташоване всередині скелі. Ясна річ, що живих тварин таким чином не законсервуєш. Як бути з ними?

Виявляється, у зникаючих видів тварин є рятівне коло, і це – не що інше, як мережа зоопарків по всьому світу. Зубри, дикі коні Пржевальського, білі носороги – ось неповний список тварин, чиї популяції були врятовані завдяки зоопаркам.

Сьогодні, 4 жовтня в усьому світі з ініціативи ООН відзначається День тварин. З цієї нагоди ми поговорили про права тварин. Наприклад, дикі тварини мають право поводитися так, як у дикій природі. Тому в Київському зоопарку для них створені великі просторі вольєри, що відтворюють їхнє природне середовище. Натомість звіринці, де їх тримають у тісних клітках, мають зникнути назавжди!

Зустріч закінчилася знайомством із звірями з контактного зоопарку – змією, фредкою, шиншилою, кролем, хом’ячками. Всі були дуже милі, але в кожної тварини – свій характер і звички. Діти на власні очі побачили і відчули, що дає людині спілкування з тваринами – безумовно, з дотриманням їхніх прав!

 

 

Категорії: Без категорії

Easysoftonic