Козацтво в сучасній Україні, з одного боку, сприймається як досить давній епізод історії, адже від часу зруйнування останньої Січі минуло більше 243 років. З іншого – це чимала культурна, військова, легендарна й мистецька спадщина, яка повсякчас знаходить продовження в нашому сьогоденні.

– Якщо ви почнете досліджувати свій родовід, то в третьому, четвертому або п’ятому поколінні обов’язково натрапите на козаків, – сказав наш учорашній гість, викладач табору “Козацька фортеця” Тарас Лемешко шестикласникам ліцею № 142, які прийшли з ним на зустріч у #БІБЛІОТЕКА.

Козаки – високоефективні воїни, які вміли не боятися смерті й тому в середні віки могли на рівних протистояти чисельно переважаючим військам загарбників, що складалися з найманців або рекрутів. Вони б не стали такими, якби не лицарські непорушні правила, заведені у Війську Запорізькому Низовому. Козаки були завжди непохитно впевнені, що правда на їхньому боці. І тоді, і тепер оборона рідної землі, свободи, захист власної гідності та віри, єдність із Богом є однаково незаперечними цінностями.

Від козаків ми успадкували не тільки лицарські ідеали, а й бойове мистецтво. Танець гопак, що дійшов до наших днів, колись був не тільки хореографією. Якщо придивитися, то ми побачимо і прийоми насення потужних ударів ногами у швидкому темпі, й застосування різних видів зброї. Дещо з бойвого гопаку Тарас Лемешко та школярі попрактикували просто в нас у #БІБЛІОТЕКА.

Для вправного бійця важлива не тільки сила рук і ніг, а й холоднокровна швидка реакція. Тому гра з козацькими шапками із шликом, у яку грали дівчата-шестикласниці – насправді не лише гра:)

Козацька спадщина, що дійшла до нас – це не лише гопак та різні забави, навіть не тільки мистецтво самозахисту. Це ще величезний пласт літератури – від пригодницької до серйозної наукової. Тому пан Тарас познайомив усіх присутніх із книжковою виставкою до Дня козацтва, яку розгорнуто в нас у #БІБЛІОТЕКА.

“Козацька енциклопедія” Олени Апанович – чи не найгрунтовніша книга про козаків у #БІБЛІОТЕКА

Книжкова виставка до Дня козацтва (простір Дорослі/Аdults)

Зустріч завершилася роздачею пам’ятних сувенірів дитячого літнього табору “Козацька фортеця” та великим спільним фото

 

Категорії: Без категорії

Easysoftonic