Вже у попередньому своєму романі, у “Ворошиловграді” Сергій Жадан здобув собі привілей, про який багато хто з літераторів сучасності можуть тільки мріяти. Його художня мова – оті всі порівняння, епітети, метафори та гіперболи (куди ж без них:) – настільки парадоксальна й соковита, а герої настільки яскраві й фактурні, що можна спокійно читати абсолютно все, про що пише Жадан. У нього живими й пронизливими є навіть пейзажні описи!

“Інтнернат” – ще одна варіація на тему українського роману дороги, або Одісеї, якщо мислити більш класичними категоріями. Проте, на відміну від “Миколи Джері” Івана Нечуя-Левицького, головний герой Сергія Жадана тікає не від неволі, а від війни. І за іронією долі потрапляє просто-таки в одну з найгарячіших її точок. Як з’ясувалося потім, він і вижив тільки тому,що не сидів на одному місці. Свобода й шанс почати нове життя додалися бонусом…

Літературний критик Євген Стасіневич у своїй відеолекції про українську літературу початку ХХІ століття назвав саме Сергія Жадана прозаїком №1, якому вдалося посунути авторитетів старшого покоління – Юрія Андруховича й Оксану Забужко. Читаючи “Інтернат”, Ви це зможете відчути в повній мірі. Заходьте до БІБЛІОТЕКИ за першою книжкою після карантину!

Жадан, С. В.
Інтернат [Текст] : роман / обкл. О. Гудими. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2017. – 335 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic