Відколи людство почало підкорення космосу, кар’єра космонавта не перестає вабити закоханих у небо дітей та підлітків. Втім, якщо уважно прочитати біографію першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, стає зрозумілим, наскільки шлях у космос виявляється складнішим за здобуття переважної більшості професій на Землі.

Зазвичай молодим людям для того, щоб відбутися в обраній професії, достатньо отримати необхідну освіту, знайти роботу за фахом і поступово збагачуватися набутим досвідом. Натомість Леонідові Каденюкові довелося щонайменше тричі повторювати із самого початку цей стартовий алгоритм. Спочатку він, простий хлопчина із села на Буковині, став військовим льотчиком, причому опанував льотну справу настільки добре, що зумів стати учасником радянської космічної програми “Буран” – аналогу американських корабликів-човників. У двадцять шість досяг найвищої льотної кваліфікації, ставши льотчиком-випробовувачем. Але, щойно усвідомивши, що для шансу полетіти в космос замало просто добре вміти пілотувати космічний корабель, вже у тридцятивосьмирічному опанував фах інженера-літакобудівника. Нарешті, в ході підготовки польоту на космічному човнику “Колумбія” упродовж 1996-го він у стислий термін практично з нуля став спеціалістом із фізіології рослин. Вражаючий приклад повсякчасної готовності підкорювати нові життєві та професійні обрії!

Про свій політ у космос, що почався рівно 23 роки тому, 19 листопада 1997 року, Леонід Каденюк написав книжку “Місія – Космос”. А віднедавна юні читачі БІБЛІОТЕКИ мають змогу прочитати його біографію у книжковій серії “Видатні українці. Люди, які творили історію”, запрошуємо!

Панасов, Ігор.
Леонід Каденюк [Текст] / передм. О. Іванової ; іл. М. Мороз. – Київ : Агенція “ІРІО”, 2018. – 125 с. : іл. – (Видатні українці. Люди, які творили історію)
Допис проілюстровано зображенням із сайту видавництва ІРІО

Р.S. Вже сам по собі політ і приземлення космічного човника – дуже й дуже непросте завдання. Про це йдеться в ось цьому відеоролику з популярного Youtube-каналу “Цікава наука”. Цікаво, що в аналогічній радянській програмі “Буран” питаннями траєкторії, курсу, розгону та гальмування, заходу на посадку свого часу опікувався саме Леонід Каденюк!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic