Міжнародний благодійний рух “Щедрий вівторок” (англійською GivingTuesday) народився в Нью-Йорку в 2012 році. Ініціатива виникла буквально в потрібний час у потрібному місці. З одного боку, Нью-Йорк – один із найбільших світових центрів ділової активності, тут розташовані головні офіси багатьох відомих американських та транснаціональних корпорацій. З іншого – це штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй. Вийшло так, що GivingTuesday одразу підтримали і відомі бізнесмени та філантропи, серед яких Фонд Білла та Мелінди Гейтс, автоконцерн Ford Motors, сервіс миттєвих платежів PayPal, і Світова продовольча програма ООН. Україна вперше долучилась до Щедрого вівторка 2018 року. Найбільшими його промоутерами у нас стали Zagoriy Foundation, Благодійний фонд «Таблеточки», «Клуб Добродіїв», а також Український форум благодійників.

Від самого початку рух “Щедрий вівторок” прагне залучити до своїх лав не тільки дорослих, але й дітей. В Україні, на жаль, в школах словосполучення “благодійні пожертви” сприймається дещо неоднозначно – так досі було прийнято маскувати обов’язкові платежі у фонд школи або класу. Та попри це, як свідчать дані Zagoriy Foundation, наші школярі не розгубили бажання й завзяття займатися справжньою благодійністю. У ході проведеного ними опитування з’ясувалося, що 78% учнів шкіл беруть або брали раніше участь у тих або інших благодійних ініціативах, а 65% з них робили це частіше, ніж раз на півроку.

Учасники ініціативи “Щедрий вівторок в Україні” – а це, крім у же згаданої Zagoriy Foundation, також громадська організація “Едкемп Україна” та видавнича група “Шкільний світ” – переконані: культура благодійності має не просто прийти до українських шкіл – вона має стати частиною освітньо-виховного процесу. Адже це виховує у дітей емпатію, здатність співпереживати і допомагати. Також самостійна участь у допомогових, природоохоронних або меценатських ініціативах спонукає дітей цінувати благодійні зусилля інших, бути вдячними за ту допомогу, яку отримують вони та їхній освітній заклад. Нарешті, спільні дії, спрямовані на організацію шкільного ярмарку, вистави або концерту, спортивного змагання тощо, сприяє кращій соціалізації дітей та підлітків, розвиткові їхніх комунікаційних умінь та лідерських якостей.

Повноцінна реалізація навіть невеликих благодійних проєктів неможлива без волонтерів – людей, готових присвятити свій час та зусилля спільній добрій справі. “Українська волонтерська служба” зібрала й охоче ділиться великою підбіркою мотиваційних відеоматеріалів для дітей різного віку, вона міститься в електронному посібнику “Уроки доброти”, доступному тут.

“Щедрий вівторок” – це також добрий інформаційний привід. Засновники та учасники ініціативи закликають дітей та підлітків, які мрію про кар’єру блогера або журналіста, робити свої перші кроки в професії, висвітлюючи заходи та діяльність благодійників.

Втім, попри те, що Щедрий вівторок – це таки особливий день у календарі, у благодійності є й повсякденний бік. Як і в будь-яких повсякденних справах, в благодійних справах бувають невдачі й помилки. Як їх уникати та виправляти, як не розчаровуватися й продовжувати творити добро? Щоб дізнатися про це, шукайте хештеґ #ЩедрийВівторокДіти або переходьте за посиланням

Більше – на веб-сторінці “Щедрого вівторка” в Україні 🙂

Категорії: Без категорії

Easysoftonic