З нагоди Всесвітнього дня письменника до нашої БІБЛІОТЕКИ завітала авторка дитячих книжок та директорка видавництва Nebo BookLab Publishing Юлія Лактіонова. Ми говорили про довгий шлях, який долає кожна книжка, перш ніж потрапити до рук юних та дорослих читачів.

…Письменник найперший починає працювати з нею, він перетворює ідею на історію, гідну того, щоб читач витратив на неї свій час. До цієї історії долучається ілюстратор, який створює до неї яскраві малюнки. Проте текст із картинками не є книгою, аж поки вони не стануть одним цілим на комп’ютері дизайнера-верстальника, потім з версткою працює редактор. Вибір гарнітури та кегля шрифту, паперу, типу обкладинки та її дизайну – результат командної праці видавництва та друкарні. Нашим юним читачам було цікаво геть усе – помацати своїми руками офсетний і крейдяний папір, зрозуміти порядок розташування сторінок у макеті, побачити дизайн обкладинки у різних варіантах. Кульмінацією нашої спільної активності стало створення власноруч книжкової ілюстрації – до облич трьох дівчат з портретних полотен у картинній галереї ми добирали костюми, які їм пасують. Вийшло непогано, хоча дуже-дуже по-різному.

Власне, про картини з київських художніх музеїв пані Юлія й пише свої книжки. А ще вона пише про Зіну, Маєчку та інших милих і кумедних собачок, втім, цього разу нам дещо забракло часу, щоб поговорити про них. Значить, нам неодмінно потрібна ще одна зустріч з письменницею Юлією Лактіоновою!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic